Silná generace juniorů pro MS 2019

Mistrovství světa juniorů 2019 se kvapem blíží. Bude ho hostit kanadský Vancouver. Podle širší nominace můžeme mít velmi silný tým.! Trenér Varaďa zveřejnil širší nominaci. Jsou v ní hodně silná jména Martin Nečas (AHL), Filip Zadina (AHL), Filip Chytil (AHL), Martin Kaut (AHL), Jakub Lauko (AHL), Jakub Galvas (Olomouc) .. a všichni ročkník 1999. Věřme, že je kluby uvolní a většina bude moci na mistrovství dorazit. Potvrzen je k dnešnímu dni Filip Zadina.

Jak je známo juniorské MS neboli IIHF – World junior Champion ship je v zámoří považováno jako daleko prestižnější turnaj, než MS dospělých. V nominaci je řada kluků, kteří se účastnili loňského MS U20 v Buffalu, kde se český tým probojoval mezi nejlepší čtyři. Zkušenost a kvalita by tam byly. Měly bo fungovat i osvědčené vazby jako například dlouholetí kamarádi Martinové Nečas a Kaut. Nezapomeňme např. na velmi šikovného Karla Pláška z Komety Brno – to je velmi zajímavý  „Prospekt“, jak by řekli Kanaďané. V brance by měl vládnout klidný, až trochu flegmatický Jakub Škarek, který nyní působí ve finském Lahti Pelicans. Takže těšme se, budeme potřebovat i to štěstíčko.

Z pohledu sběratele jde o ideální šanci během Vánoc užít perfektní hokej a rozhodnout se, koho na koho se zaměřit, koho si oblíbit, koho sbírat.

Doporučujeme sledovat:

Karel Plášek (HC Kometa Brno) – technik, skvělý na puku, hokejové geny sdědil po otci, který v extralize odehrál přes 700 zápasů.

Jakub Lauko (Rouyn Noranda, QMJHL) – štírek a rýchlík, který se vám v týmu vždy hodí. Extraligu hrál již v 16 letech. Na přípravném kempu Bostonu na NHL se zalíbil natolik, že s ním podepsali smlouvu.

Jakub Galvas (Olomouc) – Loňský draft pick Chicaga Black Hawks, okusil už i seniorskou reprezentaci. Šikovný bek, který by měl patřit k tvůrcům a oporám zadních řad. Nyní dokonce nastoupil s kapitánským „C“ za Olomouc.