Ochrana sběratelů a hostů na EXPU

EXPO 2020 jsme kvůli nařízení vlády spojených s Covidem byli nuceni letos 2x přesunout. Nový termín je v sobotu 3. října a počítáme s tím, že je finální. Obavy a rizika z virusu již nejsou takové jako na začátku „pandemie“ a zdá se, že vláda má již vše pod kontrolou. Přesto v tuto chvíli (27. 8. 2020) s platností od 27. 7. 2020 platí omezení hromadných akcí pořádaných ve vnitřních prostorech pro 500 osob v jednu chvíli na jednom místě, což se pro naši akci, zdá tak akorát a nebrání její mu uskutečnění.

V souvislosti se situaci kolem Covidu, ať už ho vnímáme jako větší riziko nebo menší riziko, či jako přirozenost přírody, uděláme maximum pro bezpečnost návštěvníků a hostů. Hala jako taková je velmi prostorná, vzdušná a dobře odvětrávaná. To samo osobně je pozitivní.

Nicméně zajistíme také následující, tak abychom minimalizovali možná rizika.

  •  rozestupy mezi stolky sběratelů a prodejců
  •  dostupnost desinfekce na několika místech při vstupu a na ploše
  •  ochranné plexi a roušky pro podepisují se hosty

Návštěvníci jsou v tuto chvíli, dle nařízení vlády platného od 27. 7. 2020, povinni používat ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Naše doporučení pro vás je a selský rozum nám říká, abychom pečovali o své zdraví, budovali si dobrou imunitu. To znamená: sportovali, dobře jedli, měli přísun vitamínů, vyhnuli se alkoholovým excesům, stresům a pokud možno klidně spali.  To vše pozitivně přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu před viry a bakteriemi. 🙂

Těšíme se na vás!