Zohorna Tomáš

Zohorna Tomáš

Bruslení
74

Střela
76

Ruce
71

Hra tělem
72

Obrana
70

Přezdívka
Zohy

Výška
185

Váha
95

Narozen
3.1.1988

Tým
Amur Khabarovsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Zohorna Tomáš

Tomáš Zohorna je český hokejový útočník, který v současné chvíli válí v ruské KHL. V lednu oslavil kulaté třicátiny a nemohl dostat lepší dárek – trenér Jandač jej totiž povolal do národního týmu na Olympijské hry v Jižní Koreji.

Tomáš Zohorna začínal s hokejem v Chotěboři, kde však dlouho nevydržel a stěhoval se do silnějších Pardubic, kde odstartoval velice slibnou kariéru. V mládežnických výběrech Dynama měl Zohorna parádní statistiky, a tak nebylo zvláštní, že se vydal hledat štěstí do světa. V 17 letech sbalil hokejku a brusle a vydal se do Kanady, kde dvě sezóny působil v juniorské QMJHL v týmu Drummondville Voltigeurs. Zohornovy statistiky nebyly vůbec špatné a za dvě sezóny si připsal více než 100 kanadských bodů, na NHL to přesto nestačilo a havlíčkobrodský rodák se stěhoval zpět do ČR.

Zkušenosti z Kanady Zohorna zúročil dobře a ihned se připojil k prvnímu týmu Pardubic. Následujích ročnícich se ze Zohorny stal klíčový hráč pardubického týmu a i díky tomu se dočkal v roce 2013 první pozvánky do národního týmu. Od té doby je pravidelným účastníkem nejen Euro Hockey Tour, ale od roku 2016 také všech velkých turnajů.

Tomáš Zohorna poslední 3 ročníky působí v ruském Chabarovsku, kde patří mezi klíčové hráče.

Zohorna pochází z hokejové rodiny. Jeho mladší bratři Hynek a Radim jsou také profesionální hokejisté a oba v současné chvíli působí v Kometě Brno. Zejména nejmladší z bratří Radim dělá svému jménu čest a reprezentoval Českou republiku ve všech mládežnických výběrech. Během loňského roku se poměrně nahlas spekulovalo o tom, že Kometa má zájem i o nejzkušenějšího ze Zohornů, nicméně k výprodeji Chabarovsku, o kterém se chvíli mluvilo, nakonec nedošlo a Tomáš dál působí v KHL.