Zachar Marek

Zachar Marek

Bruslení
78

Střela
72

Ruce
70

Hra tělem
76

Obrana
75

Přezdívka

Výška
175

Váha
75

Narozen
11.6.1998

Tým
Sherbrooke Phoenix

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Zachar Marek

Marek Zachar je talentovaný český útočník, který momentálně působí v zámořské QMJHL v týmu Sherbrooke Phoenix. Byl kapitánem úspěšné reprezentace do 20 let, která na MS v Buffalu obsadila čtvrté místo.

Marek Zachar se narodil v Liberci a za místní Bílé tygry také začal hrát. Zachar prošel všemi mládežnickými výběry a prosadil se i mezi seniory. Jeho seniorská kariéra v české extralize však neměla dlouhého trvání. Zachar totiž prošel vstupním CHL import draftem a rozhodl se zkusit štěstí v zámoří v týmu Sherbrooke Phoenix. V české extralize si tak Zachar připsal jen tři starty.

V Sherbrooke Phoenix Zachar strávil poslední dvě sezóny a drží si poměrně dobrý bodový průměr. Rok 2018 by měl být pro mladého českého útočníka zlomový. Letos se totiž zúčastní vstupního draftu NHL a čeká tak, kdo si jej vybere.

Zachar je pravidelným mládežnickým reprezentantem. Letos byl členem úspěšné dvacítky, která na MS v Buffalu obsadila 4. místo. Zachar byl kapitánem týmu a připsal si tři kanadské body. Tato role pro Zachara nebyl nová. Byl totiž také před 2 lety kapitánem české osmnáctky na světovém šampionátu.