Vondrka Michal

Vondrka Michal

Bruslení
80

Střela
78

Ruce
80

Hra tělem
78

Obrana
76

Přezdívka
Mižu

Výška
185

Váha
90

Narozen
17.5.1982

Tým
Piráti Chomutov

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Vondrka Michal

Michal Vondrka je zkušený český útočník, kterého si trenéři cení nejen pro jeho produktivitu, ale také defenzivní schopnosti. Ačkoliv roce 2001 prošel vstupním draftem NHL, zámořskou soutěž si nikdy nevyzkoušel. Naposledy působil v týmu Chomutova.

Michal Vondrka se narodil v Českých Budějovicích a také tam začínal s hokejem. O jeho talentu nebylo pochyb. Ještě jako teenager začal nastupovat za první tým Českých Budějovic a patřil do reprezentačního výběru do 20 let. V roce 2001 si jej ve vstupním draftu NHL vybralo v 5. kole Buffalo Sabres, Vondrka se však do zámoří nikdy nevydal a rozhodl se pro evropskou cestu.

České Budějovice Vondrku dlouho neudržely a šikovný útočník se stěhoval do Slavie Praha. S pražským týmem v roce 2008 získal extraligový titul a začínal se z něj stávat velice zajímavý hráč i pro českou reprezentaci. Poprvé do ní nakouknul o rok později a od té doby je pravidelným reprezentantem.

Po osmi letech strávených ve Slavii potřeboval Vondrka změnu a vydal se na první zahraničních anabázi. Vondrka začal nastupovat ve finské lize za Kärpät Oulu. Finské dobrodružství však Vondrkovi nevyšlo a po 20 zápasech se vracel zpět do Slavie. Zde předváděl do konce ročníku dobré výkony a za odměnu dostal první nominaci na MS. Dobré výkony Vondrkovi zajistily další zajímavé angažmá, tentokrát v KHL. Ve Slovanu Bratislava Vondrka vydržel tři sezóny. Poté se začalo spekulovat o finančních problémech slovenského týmu a Vondrka se vracel opět do české ligy. Tentokrát však ne do Slavie, ale do Sparty Praha.

Ve Spartě se však dlouho neohřál a začal nastupovat v dresu Chomutova, kde z něj Vladimír Růžička udělal kapitána týmu. Aktuální sezóna však pro Vondrku byla v dresu Pirátů poslední a od nového ročníku bude nastupovat jinde. Nejčastěji se mluví o Mladé Boleslavi.

Vondrka má v reprezentaci odehráno přes 70 utkání. Kromě posledních OH v Koreji, kde odehrál 2 utkání se Vondrka účastnil 3 světových šampionátů. Nejpříjemnější vzpomínky určitě bude mít na MS 2012, odkud si přivezl bronzovou medaili.