Vitásek Ondřej

Vitásek Ondřej

Bruslení
71

Střela
71

Ruce
70

Hra tělem
76

Obrana
75

Přezdívka
Vitas

Výška
193

Váha
103

Narozen
4.9.1990

Tým
Yugra Kh. Mansijsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Vitásek Ondřej

Ondřej Vitásek je kvalitní český obránce, který se do povědomí českého publika dostal zejména v dresu Bílých Tygrů Liberec, se kterými získal mistrovský titul.

Ondřej Vitásek je rodákem z Prostějova a s hokejem začínal v Přerově. Mládí a juniorský věk tohoto šikovného zadáka je spjato s častým stěhováním mezi různými kluby. Kromě Přerova tak oblékal dres i Prostějova, Opavy, Šternberku a Vítkovic. Období častého stěhování skončilo v sezóně 2011-2012. Vitásek začal ročník v Benátkách nad Jizerou, kde předváděl kvalitní výkony a zaujal vedení Liberce. Započaly tři roky, kdy nadějný obránce pravidelně nastupoval za Liberec a střídavě i Benátky.

Zlomovým rokem Vitáskovy kariéry byl ročník 2013-2014. Po konci tohoto ročníku trenér reprezentace Vladimír Růžička pozval tak trochu neznámého beka do reprezentačního kempu. Vitásek si počínal velice dobře a s týmem jel i na Švédské hry, kde se mělo rozhodnout o nominaci na MS, které se chystalo v Bělorusku. Vitásek trenéra nadchnul a Vladimír Růžička jej vzal s sebou na prestižní mezinárodní akci. V Bělorusku Vitásek pomohl českému výběru ke čtvrtému místu. Od této doby se z Vitáska stal pravidelný reprezentant.

V roce 2016 pomohl Vitásek Liberci k titulu v české extralize. O rok později se málem povedla obhajoba, liberecký tým však ve finále play off podlehl silné Kometě Brno. Z Vitáska se stal elitní český bek a bylo jasné, že jej Liberec jen těžko udrží ve svých řadách. O jeho služby projevil zájem švédský tým Örebrö. Švédska anabáze českému obránci však vůbec nevyšla a klub s ním rozvázal smlouvu těsně před startem ligy. Sám hráč poté řekl, že důvodem konce smlouvy byly neshody s trenérem a to, že týmu neseděl do koncepce. Bez angažmá však Vitásek nebyl dlouho a stěhoval se na Sibiř, když podepsal smlouvu s týmem Jugra Chanty Mansijsk. Sám Vitásek odchod označil za vysvobození a dokonce v týmu potkal dalšího českého hráče, Vojtěcha Poláka.

Vitásek patří k českým reprezentantům i v letošním ročníku a dokonce byl součástí výběru trenéra Jandače, který letěl na OH do Jižní Koreji. Ondřej Vitásek na tomto turnaji odehrál dva zápasy.