Vála Ondřej

Vála Ondřej

Bruslení
69

Střela
67

Ruce
64

Hra tělem
74

Obrana
66

Přezdívka

Výška
194

Váha
93

Narozen
13.4.1998

Tým
Everett Silvertips

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Vála Ondřej

Ondřej Vála je urostlý český obránce, který se rozhodl zabojovat v zámoří o svůj sen. Ten se mu splnil a před loňskou sezónou podepsal smlouvu v NHL s týmem Dallas Stars.

Ondřej Vála je rodákem z Kolína a s hokejem začínal v Pardubicích. I díky své výšce, začal poměrně brzy vynikat v defenzivních aspektech hry, a proto nebylo zvláštní, že začínal pravidelně dostávat pozvánky na mládežnické reprezentační srazy. Ještě dříve, než si Vála vůbec stihl připsat nějaký start v prvním týmu Pardubic, rozhodl se odcestovat do zahraničí. V CHL Import draftu 2015 si jej v prvním kole vybral tým Kamloops Blazers a Vála začal hrát juniorskou ligu WHL.

V první sezóně za mořem Vála odehrál přes 70 utkání a odcestoval s českou osmnáctkou na MS. Jeho výkony v lize, ani v reprezentaci však nepřesvědčily žádný tým, aby si jej ve vstupním draftu 2016 vybral. Zklamanému Válovi se však povedlo dostat na letní přípravný kemp týmu Dallas Stars a tam vedení zaujal natolik, že mu i přesto, že neprošel draftem, nabídlo nováčkovský kontrakt.

Vedení Dallasu Válu odeslalo na zkušenou do AHL, kde hraje jejich farmářský celek Texas Stars. Tam Vála odehrál 3 utkání a přesunul se zpět do WHL do týmu Kamloops Blazers. Do prvního týmu Stars se Vála nepodíval ani letos, ale dres přesto v rámci ligy změnil. Jeho současným působištěm se tak stal tým Everett Silvertips.

Ondřej Vála absolvoval již několik vrcholných mládežnických turnajů. Kromě zmíněného MS do 18 let, se podíval také na Memoriál Ivana Hlinky a dvakrát za sebou na MS do 20 let. Na posledním šampionátu v Buffalu, kde čeští mladíci skončili na čtvrtém místě, byl Vála dokonce asistentem kapitána.