Škarek Jakub

Škarek Jakub

Bruslení
72

Střela
70

Ruce
71

Hra tělem
72

Obrana
70

Přezdívka

Výška
190

Váha
89

Narozen
10.11.1999

Tým
HC Sparta Praha

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Škarek Jakub

Česká brankářská škola je vyhlášená. Kdo by neznal jména jako Hašek, Čechmánek, Hnilička, Mrázek, Pavelec, Turek nebo Prusek. A dalším v pořadí by měl být odchovanec jihlavského hokeje Jakub Škarek.

Role brankáře v týmových sportech bývá poměrně specifická a není úplně běžné, aby roli jedničky plnili teenageři. Jakub Škarek však dlouhodobě prokazuje svou kvalitu a je jedním z klíčových hráčů Jihlavy. Svůj debut v dospělém hokeji si Škarek odbyl již v sezóně 2015/2016 – to mu bylo šestnáct let a celkově si ve WSM lize připsal 20 utkání s velice dobrými statistikami.

Jeho talentu si samozřejmě všimli i ve vyšších patrech českého hokeje a rok později jej čekala premiéra v české extralize, když střídavě startoval za pražskou Spartu. Ve Spartě si sedmnáctiletý gólman připsal čtyři starty.

Škarek i v letošní sezóně patří mezi opory jihlavského týmu.  Mladý gólman také působí v reprezentaci do 20 let, která letos uspěla na mládežnickém Mistrovství světa. Zde ačkoliv Škarek plnil roli dvojky, zasáhl celkem do pěti utkání.

Ačkoliv během takových turnajů bývají skauti všech NHL týmů na pozoru, jeho šance na dobré umístění na draftu to nějak neovlivnilo. Podle zahraničních skautů by Škarek měl být dokonce zvolený jako první mezi všemi gólmany, kteří působí na evropském kontinentu.

Ať už draft dopadne jakkoliv, je více než pravděpodobné, že letošní sezóna je na dlouhou dobu poslední v dresu Jihlavy a my se můžeme těšit na pokračovatele české brankářské školy. A kdo ví, třeba nám v Jihlavě roste i nový Dominik Hašek.