Sekáč Jiří

Sekáč Jiří

Bruslení
78

Střela
78

Ruce
78

Hra tělem
72

Obrana
72

Přezdívka
Seky

Výška
188

Váha
88

Narozen
10.6.1992

Tým
AK Bars

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Sekáč Jiří

Jiří Sekáč je produktem věhlasné kladenské akademie, která produkuje pro český hokej jeden talent za druhým. Ačkoliv nikdy nebyl draftován, v NHL prošel několika kluby. Svou americkou pouť však prozatím uzavřel a působí v KHL.

Jiří Sekáč je rodák z Kladna, kde začínal s hokejem. Do prvního týmu se však nikdy nedostal, protože již v roce 2009 putoval do zámořské OHL, kde působil v dresu Peterborough Petes. O sezónu později změnil dres a začal hrát za Youngstown Phantoms. Během draftu NHL si jej však nevybral žádný tým, a tak zklamaný Sekáč zvolil návrat do Evropy, když podepsal smlouvu s týmem Lev Poprad. V KHL strávil další dva roky v dresu Lev Praha. Ty byly poměrně úspěšné, protože se ozval Montreal Canadiens a Sekáčovi se tak splnil sen a zahrál si NHL.

V NHL se šikovný český hráč však naplno neprosadil a často se stěhoval. Kromě Montrealu vyzkoušel také Anaheim Ducks, Chicago Blackhawks nebo Arizonu Coyotes a celkově v nejslavnější lize odehrál více než 100 utkání.

Časté změny a nedostatečné herní vytížení Sekáčovi nesvědčilo a rozhodl se pro návrat do Evropy. Největší zájem o jeho služby měl AK Bars Kazaň, kde Sekáč hraje dodnes a patří mezi důležité hráče.

Jiří Sekáč je od svého návratu pravidelným reprezentantem, díky čemuž si již vyzkoušel nejen světový šampionát, ale také Olympijské hry. Celkově v národních barvách odehrál již 30 utkání, na velký úspěch však stále čeká.