Safin Ostap

Safin Ostap

Bruslení
75

Střela
71

Ruce
70

Hra tělem
70

Obrana
65

Přezdívka

Výška
194

Váha
87

Narozen
11.2.1999

Tým
Saint John Sea Dogs

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Safin Ostap

Ostap Safin je talentovaný český útočník, který v současné době působí v kanadské juniorské soutěži QMJHL v týmu Saint John Sea Dogs.

Jak již Safinovo jméno napovídá, jeho kořeny lze najít v Rusku. Oba jeho rodiče i všichni sourozenci jsou rodilí Rusové a sám v rozhovorech přiznává, že je v něm velký kus Rusa. Přesto  říká, že sám je narozen v Praze a jiná než česká reprezentace pro něj nebyla možností.

Ostap Safin je odchovancem pražské Sparty, kde také absolvoval svůj extraligový debut. Bylo to v v sezóně 2015/2016. To bylo Safinovi pouhých 16 let. V následující sezóně bylo českému mladíkovi slíbeno na ledě více prostoru. Odehrál osm utkání, v nichž si připsal dva kanadské body. Během této sezóny měl také zařízený střídavý start a ve WSM lize odehrál několik zápasů za Litoměřice.

Na konci zmíněného ročníku již dosáhl potřebného věku, aby se mohl účastnit vstupního draftu NHL. Ačkoliv první prognózy byly velice pozitivní a Safinovi byla předpovídána pozice v druhém kole, realita nakonec byla trochu jiná. Ve čtvrtém kolem a na celkovém 115. místě na něj ukázal legendární kanadský tým, mezi jehož ikony patří hráči jako Wayne Gretzky, Mark Messier, Paul Coffey nebo Connor McDavid – Edmonton Oilers.

Jak to již bývá zvykem, mladý hráč se účastnil letního přípravného kempu. Tam naneštěstí neuspěl a Oilers jej poslali rozehrát do Saint John Sea Dogs v juniorské QMJHL. Tato soutěž Safinovi zatím očividně svědčí. V průměru zaznamenává téměř bod na zápas a vede týmové statistiky.

Safin byl součástí úspěšné reprezentační dvacítky, která obsadila nepopulární čtvrté místo. Na turnaji v sedmi zápasech zaznamenal tři kanadské body.

Zámořští skauti v Safinově případě chválí skvělé bruslení a střelbu. Další jeho velkou předností je fakt, že je platný na obou stranách kluziště. Ačkoliv do světa NHL pronikl tak trochu nenápadně a až ze čtvrtého kola, Safin v QMJHL ukazuje, že Edmonton možná trefil jackpot. Hodně si od něj slibuji také čeští fanoušci. Safin s kamarády, jako jsou Zadina, Chytil, Hájek nebo Nečas budou tváří nové generace české hokejové reprezentace.