Řepík Michal

Řepík Michal

Bruslení
77

Střela
75

Ruce
75

Hra tělem
72

Obrana
75

Přezdívka
Řepa

Výška
178

Váha
87

Narozen
31.12.1988

Tým
HC Sparta Praha

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Řepík Michal

Michal Řepík je český hokejový útočník, který v posledních letech patří mezi základní stavební kameny reprezentace. Jeho kariéra je poměrně dobře provázaní s jiným reprezentantem a jeho velkým kamarádem, Michalem Birnerem.

Michal Řepík je rodákem z Vlašimi, s hokejem však začínal v pražské Spartě. Řepík dlouhodobě patřil mezi velice talentované hráče, a tak nebylo divu, že o jeho umění věděli i v zahraničí. I proto se již v sedmnácti letech stěhoval z oceán a začal působit v dresu Vancouveru Giants ve WHL.

V Giants strávil dvě poměrně úspěšné sezóny, když přišel na řadu vstupní draft NHL. V něm na Řepíka ukázala již v druhém kole Florida Panthers.

V zámoří Řepík celkově strávil sedmi let, během kterých si v dresu Panthers připsal jen 72 zápasů v NHL, a tak se rozhodl pro návrat do Evropy, když vyslyšel volání týmu Lev Praha. Tento přesun odstartoval období v Řepíkově kariéře, kdy se často stěhoval. Kromě Lva totiž také působil v Lahden Pelicans, Zugu, Liberci, Čeljbabinsku, Spartě Praha a Slovanu Bratislava.

Díky působení v Evropě začal Řepík nakukovat do reprezentačního výběru. Ačkoliv zpočátku působil spíše nenápadně, pomalu se vypracoval v jednu z opor národního týmu, což dokázal nejen na MS, ale i na OH, na kterých letos staroval.

Ačkoliv má Řepík za sebou bohatou kariéru, stále mu není ještě ani 30 let a i do budoucna bude velice platným členem národního týmu. Michal má bratra Dominika, který také hraje hokej a v současné době působí mládežnickém výběru Hradce Králové.