Reichel Kristian

Reichel Kristian

Bruslení
75

Střela
73

Ruce
79

Hra tělem
63

Obrana
65

Přezdívka
Albi

Výška
186

Váha
77

Narozen
11.6.1998

Tým
Red Deer Rebels

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Reichel Kristian

Kristian Reichel je považován za velký talent českého hokeje. Zdá se Vám toto příjmení povědomé? Tak to jste na správné cestě. Kristianův otec Robert je totiž jednou z největších českých hokejových legend.

Kristian Reichel je mladý český útočník, který se narodil v Mostě. S hokejem však, stejně jako jeho otec, začínal v Litvínově. Reichel je dlouhodobě považován za velký český talent, proto prošel nejen všemi mládežnickými výběry Litvínova, ale také české reprezentace. V prvním týmu Litvínova debutoval již v sezóně 2015-16. O rok později absolvoval s prvním týmem celou sezónu, přesto nebyl spokojen se svým vytížením. Když pak přišel CHL import draft, kde si jej v prvním kole vybral tým Red Deer Rebels, stěhoval se mladý útočník do WHL. I přes poměrně rychlý odchod do zahraničí, si stihl Reichel připsat téměř 60 utkání v nejvyšší české lize.

V týmu Rebels se Reichel potkal se slavným koučem Brentem Sutterem. Ten výkony mladého útočníka chválil a stavěl jej do prvního útoku. Sutter obdivuje Reichelovu střelu a chytrost na ledě. Ve WHL si Reichle držel průměr téměř bohu na zápas a jeho pozvánka na MS do 20 let v Buffalu byla v podstatě téměř jasná. Reichel na turnaji dokonce plnil roli asistenta kapitána týmu. Na turnaji si mladý český útočník připsal 4 kanadské body a ukázal se v poměrně dobrém světle.

Kristian Reichel bude letos vstupovat na draft NHL. V zahraničních prognózách se objevuje zhruba okolo 80. místa a měl by tedy přijít na řadu někdy na přelomu 3. a 4. kola.

Reichel má hokejové kořeny. Jeho otec Robert patří k nejslavnějším českým hokejistům. Robert Reichel je trojnásobným mistrem světa, olympijským vítězem z Nagana a bývalým kapitánem české reprezentace.