Radil Lukáš

Radil Lukáš

Bruslení
74

Střela
74

Ruce
73

Hra tělem
78

Obrana
72

Přezdívka

Výška
190

Váha
85

Narozen
5.8.1990

Tým
Spartak Moscow

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Radil Lukáš

LUKÁŠ RADIL

 

Lukáš Radil je český útočník, který poslední tři roky strávil v ruské KHL. Je pravidelným reprezentantem a jeho výkony v nároďáku a v dresu Spartaku Moskva mu vynesly smlouvu v NHL, kde se bude po této sezóně hlásit.

Lukáš Radil je rodákem z Čáslavy, s hokejem však začínal v Pardubicích. Ve městě perníků Radil vydržel poměrně dlouho. S krátkými zastávkami v Chrudimi, Vrchlabí a Hradci Králové, tam totiž působil až do roku 2015. Tou dobou již byl mistrem extraligy a českým reprezentantem.

Svými kvalitními výkony si Radil řekl o lepší angažmá a přesunul se do KHL, kde si jej vyhlédl Spartak Moskva. Radil si vysoký standart udržel i v ruské metropoli, což mu v kombinaci s výkony na velkých reprezentačních akcích vyneslo angažmá v nejslavnější lize světa.

Lukáš Radil totiž podepsal smlouvu se San Jose Sharks, kde bude od příští sezóny působit. Generální manažer Sharks Doug Wilson médiím prozradil, že si myslí, že se urostlý český útočník přizpůsobí americkému stylu hokeje a to nejlepší má podle jeho slov ještě před sebou.

Radil si v reprezentaci připsal přes 50 startů a v českém dresu již startoval na MS i OH. Od svých spoluhráčů se však liší něčím trošku jiným. Vystudoval totiž FES na Univerzitě v Pardubicích, což je při skloubení s kariérou profi hokejisty celkem nevídaný úspěch.