Polášek Adam

Polášek Adam

Bruslení
71

Střela
70

Ruce
69

Hra tělem
79

Obrana
75

Přezdívka
Poli

Výška
185

Váha
82

Narozen
12.7.1991

Tým
HK Sibir Novosibirsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Polášek Adam

Adam Polášek je český bek, který má zkušenosti nejen ze zámoří, ale i z KHL. Startoval také na posledních Olympijských hrách, které se odehrály v Jižní Koreji.

Adam Polášek se narodil v Ostravě a s hokejem začínal v místních Vítkovicích. V slezské metropoli Polášek strávil celou svou mládežnickou kariéru a po sezóně 2008-09, kdy získal s Vítkovicemi titul v juniorské lize, se rozhodl pro odchod do zámoří. V CHL import draftu si jej vybral tým Prince Edward Island Rocket z QMJHL, kde Polášek také započal své zámořské tažení.

V úvodní sezóně předváděl kvalitní výkony a když přišel o rok později draft NHL, v 5. kole si jej vybral kanadský tým Vancouver Canucks.

Příští tři sezóny strávil Adam Polášek v AHL, kde bojoval o místo v prvním týmu. Tam se bohužel nepodíval, a tak se rozhodl pro návrat do Evropy. Adam Polášek zvolil cestu přes Českou republiku a upsal se pražské Spartě. Sezóna 2014-15 se Poláškovi velice vydařila. Byl zvolen nejlepším obráncem extraligy a také byl nejproduktivnějším bekem soutěže. Poprvé se také objevil v seniorské reprezentaci. V následující sezóně si Polášek svou formu držel a pomalu bylo všem jasné, že takto kvalitního beka Sparta neudrží. To se stalo skutečností a Polášek vyslyšel volání ruského Novosibirsku. Na Sibiři Polášek vydržel sezónu a půl a letos se přesunul do Soči.

Polášek má v reprezentaci odehráno přes 30 utkání, ale velké turnaje se mu donedávna vyhýbaly. To se však změnilo letos v zimě, kdy byl Polášek nominován na Olympijské hry, kde pomohl českému týmu ke kvalitnímu výsledku.