Pavlík Radovan

Pavlík Radovan

Bruslení
80

Střela
72

Ruce
66

Hra tělem
69

Obrana
65

Přezdívka
Pavlas

Výška
178

Váha
78

Narozen
18.2.1998

Tým
Mountfield HK

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Pavlík Radovan

Radovan Pavlík je nadějný český hokejista, působící na postu útočníka. I přes svůj nízký věk pravidelně nastupuje v první týmu Hradce Králové a byl součástí úspěšné české dvacítky, která skončila čtvrtá na posledním MS.

Radovan Pavlík je rodákem z Hradce Králové, kde s hokejem také začínal a věrnost tomuto městu mladému hráči drží dodnes. Pavlík prošel všemi mládežnickými výběry Mountfieldu a svůj debut si připsal už v roce 2015. V této sezóně zaznamenal pouze jeden start, přesto to byla předzvěst velké kariéry.

O rok později, ačkoliv věkově spadal do týmu U18, se začal etablovat jako stálý člen prvního týmu. Úspěšnou sezónu poté korunoval na prestižním turnaji Memoriál Ivana Hlinky. Pavlíkova kariéra nadále pokračuje velice dobře a stal se pravidelným členem prvního týmu.

Radovan Pavlík dlouhodobě reprezentuje Českou republiku ve všech věkových kategoriích. Kromě Memoriálu Ivana Hlinky absolvoval také MS do 18 let a naposledy MS do 20 let v Buffalu. Pavlík nastupoval v třetím útoku a turnaj se mu velice vyvedl. V 7 zápasech si připsal celkem 6 bodů a výraznou měrou přispěl ke konečnému čtvrtému místu svého týmu.

Radovan Pavlík je způsobilý k účasti ve vstupním draftu. Sám však tvrdí, že má ještě na rok smlouvu v Hradci Králové a případný odchod do zahraničí v současné chvíli neřeší.