Nestrašil Andrej

Nestrašil Andrej

Bruslení
78

Střela
75

Ruce
75

Hra tělem
75

Obrana
72

Přezdívka
Nesty

Výška
190

Váha
91

Narozen
22.1.1991

Tým
Neft. Nizhnekamsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Nestrašil Andrej

Andrej Nestrašil je český útočník, který má bohaté zkušenosti se zámořským hokejem. Kromě NHL si totiž vyzkoušel také AHL, QMJHL nebo ECHL. Celkově za mořem strávil 9 let, než se rozhodl pro návrat do Evropy. V současné chvíli hájí barvy Nižněkamsku.

Andrej Nestrašil je rodák z Prahy a s hokejem začínal v místní Slavii. Ještě dříve, než se stihl podívat do A-týmu, zabalil si kufry a vydal se směr Kanada, kde začal působit v týmu Victoriaville Tigres. Sezóna za mořem se Nestrašilovi vyvedla, což mu pomohlo v roce 2009 na vstupním draftu. Již v třetím kole si jej vyhlédl Detroit Red Wings.

Cesta do prvního týmu NHL je složitá a Andrej Nestrašil na vlastní kůži pochopil jak moc. Prvních pět let po draftu se protloukal nižšími soutěžemi, než jej v sezóně 2014-15 konečně povolali do hlavního týmu Red Wings. Nestrašil zde stihl odehrát 13 utkání a Detroit jej chtěl opět přeřadit na farmu. Předtím jej však museli zapsat na listinu nechráněných volných hráčů, čehož využil generální manažer Caroliny Hurricans Ron Francis a pražského rodáka přetáhl do svého týmu.

V Carolině Nestrašil dostal o poznání více prostoru, přesto byl vždy spíš na pomezí sestavy a čekalo jej několik stěhování na farmu. To vydržel až do konce loňské sezóny, než se rozhodl, že jeho kariéra by měla pokračovat spíše v Evropě.

Nestrašil zvolil poměrně častou cestu českých hráčů, a to přímo do KHL, kde podepsal smlouvu s Nižněkamskem. V Rusku se Nestrašilovi bodově zatím poměrně daří, což mu otevřelo cestu do národního týmu, která se zdála po loňské slovní přestřelce s trenérem Jandačem tak trochu uzavřená. Letos si připsal první reprezentační starty a statečně bojuje o nominace na MS.