Němec Ondřej

Němec Ondřej

Bruslení
72

Střela
72

Ruce
73

Hra tělem
71

Obrana
73

Přezdívka
Něma

Výška
182

Váha
93

Narozen
18.4.1984

Tým
HC Kometa Brno

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Němec Ondřej

V současné době v českém národním týmu nenajdete moc zkušenějších hokejistů, než je právě Ondřej Němec. Tento bek, s dobrou ofenzivní hrou v aktuálně působí v brněnské Kometě, kde tvoří obranný pár s Michalem Barinkou.

Ondřej Němec se narodil v Třebíči, kde také začínal s hokejem. Třebíč je klasickou hokejovou baštou a mezi nejslavnější odchovance klubu patří například Martin Erat nebo Patrik Eliáš. V 15 letech se Němec přesunul do kdysi velice silného Vsetína.

Němec byl již tou dobou mládežnickým reprezentantem a o jeho nadání dobře věděli i zámořští pozorovatelé. Po dovršení 18 roku se Ondřej Němec účastnil vstupního draftu a vedl si více než dobře. Draftoval jej Pittsburgh Penguins z 35. místa místa. Až za sebou nechal Němec borce jako Valteri Filppula, Duncan Keith nebo Jiří Hudler. Už jen na základě tohoto umístění je jasně vidět, že v něj Tučňáci vkládali velkou důvěru. I proto je asi mrzelo, že během celé své kariéry se do první týmu nepodíval a jediná zámořská zkušenost je 7 zápasů v AHL, které odehrál za farmu Penguins. Místo velké zámořské kariéry se Němec stěhoval jen v rámci republiky. Do svého týmu si jej vybraly Karlovy Vary.

Tato volba se ukázala jako správná. Němec byl totiž jedním z hlavních strůjců tahu Karlových varů za extraligovým titulem v roce 2009. V tomto momentě bylo jasné, že ofenzivní bek ligu přerostl a vydal se na zkušenou do zahraničí, kde se jeho první zastávkou stal tým KHL Čerepovec. Vydržel zde dvě sezóny a stěhoval se do Prahy, kde začal nastupovat za Lev Praha. Tento ambiciozní projekt však dlouho nevydržel a Němec se musel znovu stěhovat. V následujících dvou letech vystřídal týmy Mytišči, CSKA Moskva a opět Čerepovec, než se definitivně vrátil do Čech a přijal nabídku Komety.

Ondřej Němec je pravidelným českým reprezentantem. Svůj debut si připsal již v roce 2008 a od té doby odehrál v národních barvách téměř 120 utkání. Na MS startoval již šestkrát a přivezl si tři cenné kovy, včetně zlaté medaile z MS 2010. Němec byl také ve výběru, který Česko reprezentoval na posledních Olympijských hrách v Jižní Koreji.