Nečas Martin

Nečas Martin

Bruslení
76

Střela
78

Ruce
78

Hra tělem
71

Obrana
70

Přezdívka
Neči

Výška
185

Váha
81

Narozen
15.1.1999

Tým
HC Kometa Brno

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Nečas Martin

Martin Nečas patří mezi největší české ofenzivní talenty. Nebylo tak divu, že si jej zámořská Carolina Hurricans v loňském draftu vybrala již v prvním kole, jako dvanáctého hráče.

Kariéra mladého ofenzivního hráče byla doposud vskutku raketová. S hokejem začínal Nečas ve Žďáru nad Sázavou. Jeho statistiky byly impozantní, a tak nebylo divu, že po něm velice brzy sáhl věhlasnější klub. V sezóně 2014-2015 odehrál mladý forvard za Žďár 25 zápasů, ve kterých zaznamenal 71 bodů a stěhoval se do Komety Brno.

V mládežnických výběrech Komety Nečas pokračoval v nastoleném trendu a bylo více než jasné, že juniorské soutěže přerostl. Proto se nikdo nedivil, když byl povolán do prvního týmu Brna. Premiéru mezi dospělými si Nečas odbyl v září 2016 a hned nastoupil v první lajně s hvězdami týmu Martinem Eratem a Markem Kvapilem. Nečasovi bylo 17 a stal se pevnou součástí prvního týmu Komety.

Nečas byl v této době kapitánem reprezentačního výběru do 18 let a jeho talent neunikl ani zahraničním skautům. V roce 2016 v Moskvě probíhal draft KHL a Nečas přišel na řadu už jako desátý v pořadí, když po něm sáhl Traktor Čeljabinsk. Až za sebou nechal takové hráče jako Dominik Kubalík, Ondřej Kaše, Lukáš Sedlák nebo Filip Hronek. Ačkoliv se odchod Nečase do KHL v současné chvíli zdá velice nepravděpodobný, pokud by k němu v budoucnu došlo, jeho právy by disponoval právě Čeljabinsk.

Mnohem zajímavější byl pro mladého útočníka draft NHL, který probíhal o rok déle. Ačkoliv se o ročníku 2017 mluvilo jako o trochu slabším, kdy první dva draftovaní hráči (Nico Hischier a Nolan Patrick) nedosahovali kvalit svých předchůdců v čele Austonem Matthewsem nebo Connorem McDavidem, Nečas ukázal, že je pro zámořský trh velice zajímavým hráčem. Jako dvanáctého v pořadí si jej totiž vybrala Carolina Hurricans. Hráči volení v prvním kole draftu mají na svých bedrech většinou velká očekávání a bývalý skvělý útočník Ron Francis a nyní vysoký funkcionář Caroliny, který měl na svědomí Nečasův výběr, určitě dobře věděl, proč volí právě českého forvarda. To potvrdil i Vorel, agent českého hráče, který říká, že do budoucna s Nečasem v Carolině počítají do prvních dvou útoků a chtějí mu dát pořádný ice time.

Nečas si dokonce připsal i první start, a to v zápasu s Edmontonem. Po tomto zápase však přišlo rozhodnutí, že pro mladého hráče bude lepší vrátit se do Evropy, kde bude dostávat pořádnou porci času na ledě a zlepší se ve všech aspektech hry. Netrvalo to dlouho a Nečas opět oblékl dres Komety Brno.

Ačkoliv si Nečas na NHL minimálně do příští sezóny musí počkat, kariéru má zatím nalajnovanou parádně. I když je mu stále teprve devatenáct let, velice  nahlas se hovoří o jeho povolání do reprezentačního výběr na nadcházející MS. A právě Nečas se může stát jedním z budoucích tahounů české reprezentace.