Michnáč Albert

Michnáč Albert

Bruslení
77

Střela
71

Ruce
71

Hra tělem
72

Obrana
75

Přezdívka
Bert

Výška
180

Váha
82

Narozen
18.10.1998

Tým
Mississauga Steelheads

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Michnáč Albert

V úspěšné české dvacítce se v záplavě talentů zdá být tak trochu nenápadný. Ale první zdání klame. Albert Michnáč, které druhým rokem hraje kanadskou OHL v zámoří předvádí dobré výkony. I proto se těší na letošní draft NHL.

Albert Michnáč se narodil v Praze a s hokejem začínal ve Spartě. Jeho statistiky ve výběrech do 16 a 18 let byly sice skvělé, ale pozvánky do „áčka“ se však nedočkal. Místo toho si sbalil kufr a vydal se za oceán na velké dobrodružství. V CHL import draftu si jej totiž vybral tým Guleph Storm a Michnáč tam také zamířil. V podprůměrném týmu si dokázal připsat 40 bodů, čehož si všimli v silnějším týmu Mississauga Steelheads, kde válí letos. Zde se mu povedlo statistiky ještě vylepšit a velice hlasitě si začal říkat o solidní umístění na draftu NHL. Podíváme-li se na zámořské prognózy, Michnáč by se mohl pohybovat zhruba okolo 80. místa, což odpovídá přelomu třetího a čtvrtého kola. Trenér Mississaugy James Richmond dobře ví, že má v týmu velice schopného mladíka, přesto v jeho hře nalezne pár chyba. Richmond Michnáčovi radí, aby zlepšil defenzivní činnost, nenechal se hloupě vylučovat a zamezil zbytečným ztrátám puku.

Díky svým letošním výkonů v OHL si Michnáč řekl o nominaci na MS do 20 let, které probíhalo v lednu tohoto roku v Buffalu. Trenér Pešán mu dával velkou důvěru a Michnáč se objevoval v elitním útoku po boku Filipa Zadiny a Martina Nečase. Vedle nich si během turnaje Michnáč připsal  solidní tři asistence.