Mertl Tomáš

Mertl Tomáš

Bruslení
75

Střela
78

Ruce
76

Hra tělem
70

Obrana
70

Přezdívka

Výška
175

Váha
82

Narozen
11.3.1986

Tým
HC Škoda Plzeň

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Mertl Tomáš

Tomáš Mertl je český hokejový útočník, který v současné době působí v Plzni. Zde se spojil se svým kamarádem z mládí Milanem Gulašem a vytvořil jednu z nejobávanějších dvojic v extralize.

Tomáš Mertl je odchovancem českobudějovického hokeje, kde také debutoval v nejvyšší české lize.  To se psala sezóna 2003-2004. Ačkoliv patřil mezi velké české talenty a pravidelně se objevoval v mládežnických reprezentačních výběrech, musel se i Mertl často stěhovat po různých hostováních, než dostal pořádnou šanci v A-týmu. V té době vystřídal kluby jako Mladá Boleslav, Jindřichův Hradec nebo Třebíč. Zlom nastal pod trenérem Jandačem, který viděl v Mertlovi velký potenciál.

Na jihu Čech Mertl vydržel až do roku 2013 a poté se stěhoval do ambiciozního Hradce Králové. V Hradci šikovný útočník strávil dvě velice úspěšné sezóny, které jej katapultovaly do vyšších pater českého hokeje. Nejenže se podíval do reprezentačního výběru, ale také si řekl o angažmá v KHL.

V Kontinentální lize Mertl vydržel dva roky a odehrál přes 100 zápasů. Kromě Záhřebu si zkusil český forvard i Ufu.

Před začátkem letošní sezóny se Mertl však rozhodl pro návrat domů a podepsal smlouvu s Plzní. Zde potkal svého dávného kamaráda Milana Gulaše a vytvořili spolu neskutečně produktivní duo. Zejména díky těmto dvěma kamarádům z Českých Budějovic získala Plzeň Prezidentův pohár pro nejlepší mužstvo základní části.

Mertlovy výkony nezůstaly bez povšimnutí a trenér Jandač jej povolal do olympijského výběru. Ačkoliv nakonec turnaj nedopadl úplně podle představ a Mertl si připsal jen jednu asistenci, zanechal velice sympatický dojem. Mertl má opravdu dobrou formu a je téměř jasné, že jej nemine ani nominace na MS, které se letos bude konat v Dánsku.