Lev Jakub

Lev Jakub

Bruslení
72

Střela
75

Ruce
72

Hra tělem
75

Obrana
72

Přezdívka
Lvíče

Výška
188

Váha
98

Narozen
6.12.1990

Tým
HC Vítkovice Ridera

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Lev Jakub

Jakub Lev je český útočník, kterého si většina z nás pamatuje především z působení v Plzni. Po mnoha letech strávených na západě Čech se však rozhodl pro změnu a hájí momentálně barvy Vítkovic.

Jakub Lev je rodákem z Plzně, kde také začínal s hokejem. V mládežnických výběrech Západočechů patřil mezi klíčové hráče, a nebylo tak divu, že se poměrně brzy objevil i v prvním týmu Plzně. Zde působil dlouhou dobu poměrně nenápadně a absolvoval několik hostování, mezi která patřila hostování ve Znojmě, Klatovech nebo Slovanu Ústečtí Lvi. Postupně si však získával čím dál více prostoru a pro Plzeň se stával klíčovým hráčem. Byl také součástí týmu, který v roce 2013 získal extraligový titul.

Zlomovou sezónou byl ročník 2014-15. Lev byl jednou z hlavních postav Plzně, ale hlavně byl poprvé pozván do seniorské reprezentace. V Plzni i nadále plnil svou roli jednoho z klíčových hráčů, ale další titul to nepřineslo. Po takhle dlouho době v jednom týmu Lev cítil potřebu změnit tým, a tak se před letošní sezónou rozhodl pro přestup do Vítkovic. Zde český reprezentant zaznamenal svou bodově nejúspěšnější sezónu.

O Jakubu Lvovi se často mluví jako o železném muže. Dlouhodobě se mu vyhýbají zranění a odehrál již 6 sezón v kuse bez vynechání jediného zápasu. V celkovém součtu to již dělá více než 350 utkání v řadě.