Lauko Jakub

Lauko Jakub

Bruslení
73

Střela
72

Ruce
70

Hra tělem
61

Obrana
62

Přezdívka
Laukanen

Výška
183

Váha
77

Narozen
28.3.2000

Tým
Piráti Chomutov

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Lauko Jakub

Reprezentační dvacítka na letošním MS zanechala poměrně výraznou stopu. Medaili sice nepřivezla, ale mnoho členů tohoto týmu ukázalo, že se s nimi do budoucna musí počítat. A jedním z nejzajímavějších hráčů této generace je Jakub Lauko.

Jakub Lauko se sice narodil v Praze, ale hokejově vyrůstal v Chomutově. To bylo způsobeno především tím, že jeho otec Roman pracoval pro tým Chomutova již od devadesátých let. Nejprve působil externě jako kustod a dotáhl to až na vedoucího A týmu, kterého dělá dodnes. I proto bylo celkem jasné, ke kterému sportu bude syn Jakub nejvíce tíhnout.

A Jakub se pro hokej rozhodl dobře. Už od útlého věku byl znát jeho obrovský talent. Již ve 13 letech hrál za mladší dorost a potkával se s o 3 roky staršími hráči. Jeho statistiky v juniorských soutěžích byly impozantní a pozvánka do mládežnické reprezentace na sebe nenechala dlouho čekat. Když se v roce 2016 účastnil Světového poháru do 17 let, dal o sobě výrazně vědět. Stal se druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje a po návratu do Česka na něj čekalo velice milé překvapení. Trenér Chomutova Vladimír Růžička totiž mladého útočníka povolal do prvního týmu a dal mu šanci v extralize. Laukovi bylo 16 let.

To však nebylo vše. Hned ve čtvrtém duelu si totiž Lauko připsal premiérový gól mezi dospělými. Stal se tak nejen nejmladším střelcem Chomutova v historii, ale také prvním hráčem narozeným v roce 2000, který skóroval v nejvyšší české soutěži. Lauko byl touto dobou už vnímán jako velký talent a účastnil se většiny mládežnických reprezentačních akcí. Tak byl například součástí týmu, který z Memoriálu Ivana Hlinky odvezl stříbrné medaile a nebo byl nominován na MS do 20 let, které proběhlo v lednu 2018 v Buffalu, kde v 6 zápasech zaznamenal 1 branku.

Osmnáctiletý Lauko je připraven na nadcházející draft. Ačkoliv jej první kolo pravděpodobně mine, patří mezi nejzajímavější útočníky v Evropě, kteří se letošního draftu zúčastní. Zámořské prognózy jej dokonce vidí někde okolo 40. místa.