Kvasnička David

Kvasnička David

Bruslení
71

Střela
66

Ruce
60

Hra tělem
62

Obrana
67

Přezdívka
Kvasňa

Výška
178

Váha
82

Narozen
14.4.1999

Tým
HC Škoda Plzeň

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kvasnička David

David Kvasnička je talentovaný český obránce, který v současné chvíli působí v dresu plzeňských Indiánů. I přes svůj nízký věk již třetím rokem hraje s dospělými. Je také pravidelným mládežnickým reprezentantem.

David Kvasnička je rodákem z Rokycan, a tak není zvláštní, že s hokejem začínal v nedaleké Plzni. Plzeň poměrně často dává šanci svým odchovancům a u Davida Kvasničky tomu nebylo jinak. V sezóně 2015-16, ač věkově spadal ještě do „osmnáctky“, se Kvasnička objevil v prvním týmu Indiánů. Celkově odehrál 4 zápasy a zbytek sezóny strávil mezi juniory. Další sezóna byla o poznání veselejší. V první týmu si připsal už víc než 20 zápasů a pravidelně nastupoval za mládežnickou reprezentaci. To mu dokonce přineslo dosavadní největší úspěch kariéry, když se spoluhráči v čele se Zadinou, Nečasem nebo Škarkem, zvítězil na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky. Povedenou sezónu nakonec korunoval nominací na MS do 20 let, kde však po jednom zápasu musel skončit kvůli zranění.

I v letošní sezóně Kvasnička patřil mezi hráče prvního týmu a pomohl Indiánům k zisku Prezidentovi trofeje pro nejlepší tým základní části extraligy. Mladý obránce měl motivaci se letos opět dostat na MS do 20 let a napravit si tak zážitek z loňského roku. Absolvoval s týmem celý přípravný kemp, ale těsně před turnajem jej trenér Pešán poslal domů a šampionát se tak plzeňský odchovanec, jehož největším vzorem je obránce Ottawy Senators Erik Karlsson, nepodíval.