Kurovský Daniel

Kurovský Daniel

Bruslení
73

Střela
73

Ruce
63

Hra tělem
68

Obrana
67

Přezdívka

Výška
192

Váha
96

Narozen
4.3.1998

Tým
AZ RESIDOMO Havířov

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kurovský Daniel

Daniel Kurovský je mladý český útočník, který v současné chvíli hájí barvy Vítkovic. Je pravidelným mládežnickým reprezentantem a letos se chystá na vstupní draft NHL.

Daniel Kurovský je rodák z Karviné, kde také hokejově vyrůstal. Poměrně brzy se však přesunul do nedalekého Havířova, kde také poprvé okusil dospělý hokej. Kurovskému bylo 16 let, když poprvé vyjel na led v dresu havířovského áčka v druhé nejvyšší české soutěži. Již touto dobou byl Kurovský mládežnický reprezentant, takže o něm moc dobře věděly i silnější kluby. A v roce 2016 se Kurovský znovu stěhoval a začal hájit barvy Vítkovic. V prvním tým odehrál Kurovský 20 utkání a nevedl si špatně. V letošním roce už byl stabilní součástí vítkovického áčka a připsal si více než 40 startů. Daniel Kurovský má za sebou dva juniorské světové šampionáty. Zejména na tom letošním zanechal dobrý dojem a se svým týmem dokráčel k pěknému čtvrtému místu a pomohl třemi kanadskými body.

Kurovský je připraven na letošní vstupní draft NHL. Podle prvních prognóz se nebude pohybovat tak vysoko, jako jeho spoluhráči z dvacítky v čele s Filipem Zadinou nebo Martinem Kautem. Draft by jej však minout neměl a už bude jen na něm, zda jeho další kroky povedou do zámoří nebo se bude ve hře zdokonalovat v Evropě, jako třeba Martin Nečas.