Kundrátek Tomáš

Kundrátek Tomáš

Bruslení
76

Střela
73

Ruce
70

Hra tělem
74

Obrana
75

Přezdívka
Kundrc

Výška
187

Váha
91

Narozen
26.12.1989

Tým
Torpedo Nižnij Novgorod

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kundrátek Tomáš

Tomáš Kundrátek je český bek s bohatými zkušenostmi. Kromě české ligy a zahraničních juniorských soutěží si již vyzkoušel i KHL a slavnou NHL. Patří mezi pravidelné reprezentanty a v nároďáku má odehráno téměř 50 utkání.

Kundrátek se narodil v Přerově, kde také hokejově vyrůstal. Poměrně brzy bylo všem jasné, že se jedná o velice talentovaného hráče, a tak se přesunul na zajímavější adresu do Třince. Netrvalo to dlouho a Oceláři Kundrátka povolali do prvního týmu. Během debutové sezóny odehrál 22 utkání v nejvyšší české soutěži. O rok později Kundrátek odehrál zápasů méně, což bylo způsobeno především tím, že hostoval v týmech Přerova a Prostějova.

V roce 2008 se chystal draft NHL a o Kundrátkově talentu už se vědělo i v zámoří. Ve třetím kole draftu se jej vybral New York Rangers. Na NHL však Kundrátek nebyl připravený, a proto jej Jezdci poslali do juniorské WHL, kde působil v týmu Medicine Hat Tigers. V Rangers se Kundrátek prosadit nedokázal a došlo k jeho výměně do Washingtonu Capitals. I v hlavním městě USA nejdřív český bek nepatřil mezi trenérovi vyvolené a začal na farmě v AHL. Svými výkony v dresu Hershey Bears však zaujal a pozvánku do prvního týmu dostal. V lednu 2012 pak došlo ke Kundrátkově debutu v NHL, když Washingtonu pomohl porazit Pittsburgh Penguins.

V NHL celkově odehrál 30 utkání a nadále putoval po farmách. To českého hokejistu přestalo bavit a začal si hledat angažmá v Evropě. Nakonec zakotvil v Dinamu Riga, což se později ukázalo jako špatný krok. Riga se totiž posléze začala zbavovat zahraničních hráčů a chtěla dát šanci domácím odchovanců. A tak Kundrátek vzal zavděk nabídku Slovanu Bratislava. Před letošní sezónou však znovu změnil dres a aktuálně je hráčem Torpeda Nižnij Novgorod.

Tomáš Kundrátek je s českou reprezentací spjat již mnoho let. Reprezentoval na MS do 17 let, dvakrát byl na světovém šampionátu dvacítek a po návratu do Evropy začal pravidelně reprezentovat i v barvách seniorského výběru. Za tu dobu stihl dvě Mistrovství světa, Světový pohár i Olympijské hry.