Kubalík Dominik

Kubalík Dominik

Bruslení
78

Střela
79

Ruce
77

Hra tělem
74

Obrana
72

Přezdívka
Kubalda

Výška
185

Váha
80

Narozen
21.8.1995

Tým
HC Ambrì-Piotta

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kubalík Dominik

V posledních pár letech byste v Čechách hledali jen velice málo lepších střelců, než je Dominik Kubalík. Odchovanec Plzně, za kterou momentálně hraje jeho starší bratr Tomáš, se vydal hledat štěstí do Švýcarska, kde momentálně působí v dresu Ambri-Piotta.

Kubalík byl již odmala velice talentovaným hráčem. V mládežnických výběrech hokejové Plzně měl velice dobré statistiky, a tak nebylo velkým překvapením, že pravidelně nastupoval za všechny mládežnické reprezentační výběry. I přes jeho velký talent, byl Kubalíkův start kariéry poměrně nenápadný. V roce 2013 si jej totiž v 7. kole draftu vybral tým Los Angeles Kings, a tak se Kubalík, který do té doby odehrál v české extralize pouze 8 zápasů, rozhodl vyzkoušet zámořský hokej.

Do prvního týmu Kings se český útočník neprobojoval a byl odeslán do OHL, kde se měl rozehrát a ukázat, co v něm je. V OHL Kubalík strávil celkem dvě sezony a odehrál 126 utkání. Vedení Los Angeles však nepřesvědčil a rozhodl se restartovat svou kariéru doma.

V mateřské Plzni sice sezónu zahájil ve „dvacítce“ a později hostoval v Havlíčkově Brodě a Klatovech, přesto si v prvním týmu Indiánů připsal slušných 35 startů.

Sezona 2015-2016 byla pro Kubalíka zlomová. Plzeňský útočník začal nastupovat v jedné lajně Jaroslavem Kracíkem a tato spolupráce fungovala na výbornou. Do konce ročníku stihl mladý Plzeňák vstřelit 25 branek a stal se po zásluze nejlepším střelcem extraligy. Stejný kousek se mu povedl i o rok déle, kdy vstřelil dokonce 29 gólů. To už se pravidelně účastnil Euro Hockey Tour s českou reprezentací.

I ve třetí sezóně, kde patřil mezi tahouny Plzně, měl Kubalík vynikající formu. Ve 20 utkáních dal 16 branek a zdálo se, že se schyluje k hattricku v soutěži o nejlepšího střelce ligy. Plzeň však Kubalíka neudržela a ten se stěhoval do lukrativnější ligy, když podepsal smlouvu v Ambri-Piotta.

Mistrovství světa Kubalíkovi dvakrát za sebou těsně uniklo, ale chuť si napravil na letošních Olympijských hrách, kde dokonce zaznamenal dva góly. Pro českou reprezentaci je příslibem do dalších sezón, protože, i když již nasbíral nespočet zkušeností, stále je mu teprve 22 let.