Krejčík Jakub

Krejčík Jakub

Bruslení
72

Střela
73

Ruce
72

Hra tělem
71

Obrana
74

Přezdívka
Krejča

Výška
187

Váha
88

Narozen
25.6.1991

Tým
Kometa Brno

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Krejčík Jakub

Jakub Krejčík je jedním z nejlepších obránců působících v české extralize. V současné době působí v Kometě Brno a mezi jeho největší úspěchy patří bronzová medaile z MS 2012, které se odehrávalo ve Švédsku a Finsku.

Jakub Krejčík je rodák z Prahy a s hokejem začínal ve Slavii. Zajímavé je, že v mládí pravidelně střídal pozici útočníka s obráncem a bekem se definitivně stal až v dorostu. Zkušenosti z útoku umí Krejčík zúročit dodnes. Na obránce totiž mívá poměrně vysoký počet bodů a ofenzivní hra mu nedělá nejmenší potíže.

Krejčík ve slávistické juniorce předváděl skvělé výkony, a tak nebylo zvláštní, když jej v sezóně 2010-11 Vladimír Růžička povolal do prvního týmu. Na konci ročníku stihl v extralize 9 zápasů, a protože přísného kouče zaujal, nechal si jej Růžička v „áčku“ i pro play off.

V následujícím ročníku již Krejčík patřil mezi stabilní členy slávistického výběru. Ačkoliv se Slavii v této sezóně příliš nedařilo, Krejčík byl tahounem týmu. A to takovým, že jej Alois Hadamczik vzal na MS 2012. Tým, za který zářili hráči jako Plekanec, Nedvěd, Erat nebo Krejčí nakonec obsadil krásné třetí místo a mladý bek si připsal první velký úspěch kariéry.

Kariéra tohoto jednadvacetiletého hráče byla skvěle rozjetá a začalo být více než jasné, že bude pro Slavii těžké klíčového beka udržet. To se také stalo a Krejčík odešel do KHL, kde začal hrát za Lev Praha. Přestup do Lva tak trochu odstartoval kočovné období v Krejčíkově kariéře, kdy mladý bek často cestoval. Vystřídal tak třeba Spartu Praha, Örebro nebo Záhřeb. To vše vyústilo nakonec v přestup do Komety Brno, se kterou hned oslavil titul.

I díky tomu, že Krejčík zatím působil jen v Evropě, je pravidelným reprezentantem. Celkově se zúčastnil tří světových šampionátů a v dresu nároďáku odehrál téměř 70 utkání. Za zmínku také stojí, že je mu stále teprve 26 let.