Král Filip

Král Filip

Bruslení
72

Střela
66

Ruce
64

Hra tělem
65

Obrana
64

Přezdívka
Králík

Výška
182

Váha
80

Narozen
20.10.1999

Tým
SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Král Filip

Kvalitní obránci často bývají nedostatkovým zbožím. V nejbližších letech to však vypadá, že by se tento problém nemusel české reprezentace týkat. A ačkoliv se častěji mluví o hráčích jako Budík, Doudera nebo Hájek, Filip Král by se mohl stát velice důležitým členem týmu.

Filip Král se narodil v Blansku, ale jeho hokejové začátky jsou spjaté s Kometou Brno. Je nutné podotknout, že Král je velice ofenzivně laděným obráncem. Není totiž úplně běžné, aby bek měl v průměru jeden kanadský bod na zápas a je jedno, že se jedná „pouze“ o mládežnický hokej. Kometa dobře věděla, jak dobrého hráče jejich juniorka ukrývá, a nebylo tak divné, že jej brzy povolala do prvního týmu. I vzhledem k věku byl sice Král spíš na okraji sestavy, ale ani to mu nezabránilo v odehrání 23 utkání ve své premiérové sezóně. Objevil se poté i v play off a pomohl Kometě k zisku titulu.

I letošní sezónu odstartoval v dresu Brna. Dlouho však nevydržel a požádal vedení, zda by mohl odejít do zámoří. Vedení Královi vyhovělo a ten se mohl stěhoval do WHL, kde začal hrát v týmu Spokane Chiefs. Důvod tohoto přesunu byl prostý. Filip Král letos míří na vstupní draft NHL a věřil, že herní praxe v zámoří mu jen prospěje. Co se pořadí týče, Král by se mohl objevit poměrně vysoko a zámořské agentury odhadují, že by měl přijít na řadu zhruba v druhém kole.

Královi ofenzivní schopnosti se určitě dají vysvětlit tím, že začínal jako útočník. I proto jako svůj vzor uváděl Alexe Ovečkina. Nyní však nejvíc sleduje Erika Karlssona, který je prototypem ofenzivního beka.

Filip Král patří mezi pravidelné mládežnické reprezentanty. Naposledy si zahrál v Buffalu na MS do 20 let, kde v sedmi zápasech zaznamenal 1 gól a tvořil obrannou dvojku s Jakubem Galvasem.