Koukal Petr

Koukal Petr

Bruslení
76

Střela
73

Ruce
73

Hra tělem
69

Obrana
80

Přezdívka
Kouky

Výška
177

Váha
82

Narozen
16.8.1982

Tým
Mountfield HK

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Koukal Petr

V české reprezentaci se neobjevuje moc zkušenějších útočníků, než je právě Petr Koukal. Tento srdcař a obrovský pracant, kterého si všichni pamatujeme především z dresu Pardubic, už oslavil pětatřicáté narozeniny. Na jeho schopnostech mu však věk zatím nic neubral.

Petr Koukal se narodil v Novém Městě na Moravě a s hokejem začínal ve Žďáru nad Sázavou. Poměrně brzy se však stěhoval do juniorky Pardubic. V pardubické juniorce Koukal exceloval. Nejenže pomohl k zisku titulu, ale také byl nejproduktivnějším hráčem základní části i play off.

Vzhledem ke Koukalově výkonům nikoho nepřekvapilo, že následující sezónu již strávil v prvním týmu. Nepočítáme-li jedno krátké hostování v Plzni, Koukal ve městě perníků strávil dalších 10 sezón, během kterých se stal kapitánem týmu a pomohl mu ke 3 extraligovým titulům.

Po takové době se však rozhodl pro změnu a odcestoval do Ruska si vyzkoušet KHL. Kromě Nižněkamsku, kde hrál dva roky, pak vyzkoušel ještě Jekatěrinburg, kde dokonce chvíli plnil roli kapitána týmu. Před letošní sezónou se však Koukal rozhodl pro návrat do české extraligy. Leckoho překvapilo, že si místo Pardubic ke svému návratu vybral Hradec Králové.

Petr Koukal je pravidelným českým reprezentantem. V reprezentaci má již odehráno více než 100 utkání a byl účastníkem celkem pěti světových šampionátů. Trenér Jandač jej dokonce povolal i na poslední Olympijské hry v Koreji. Sám byl po návratu bez medaile velice kritický a neúspěch jej hodně zasáhl. Koukal je neocenitelným dříčem, který vyniká především svou defenzivní prací. I proto je často nasazován na oslabení.

Petr Koukal pochází ze sportovně založené rodiny. Jeho bratr Martin je profesionálním běžcem na lyžích a mezi jeho úspěchy patří například titul mistra světa nebo bronzová medaile z Olympijských her ve Vancouveru.