Kořenář Josef

Kořenář Josef

Bruslení
70

Střela
69

Ruce
71

Hra tělem
73

Obrana
66

Přezdívka
Kořen

Výška
186

Váha
73

Narozen
31.1.1998

Tým
HC Benátky nad Jizerou

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kořenář Josef

Jestli je nějaký post, na který se česká reprezentace mohla vždy spolehnout, tak je to brankář. Ať už hrál Hašek, Hnilička, Čechmánek, Vokoun nebo teď Francouz, mezi třemi tyčemi jsme měli vždy oporu. A dalším v pořadí by mohl být Josef Kořenář.

Josef Kořenář je mladý český brankář, který s hokejem začínal v Humpolci. Tam však nevydržel dlouho a stěhoval se do Jihlavy. V Jihlavě naplno prokázal svůj talent, čehož si všimli reprezentační trenéři a začali jej zvát do mládežnických výběrů. Dříve než Kořenář okusil dospělý hokej, rozhodl se vyzkoušet štěstí za Velkou louží. Začal totiž hrát USHL za tým Lincoln Stars. Tato americká juniorská soutěž není pro Čechy, kteří častěji chodí do Kanady, úplně tradiční adresou. Kořenář si však tuto volbu pochvaloval a její výsledek byl nadmíru pozitivní.

Když se schylovalo ke vstupnímu draftu NHL, Kořenář byl trochu zklamaný, protože si jej nikdo nevybral. Brankářův agent Robert Spálenka mu však domluvil přípravný kemp v týmu San Jose Sharks. Tam Kořenář zanechal velice dobrý dojem a Žraloci mu nabídli nováčkovský kontrakt. Vedení týmu s ním samozřejmě hned nepočítalo na post jedničky, a proto Kořenářovi dovolili návrat do České republiky, aby své schopnosti rozvíjel.

Kořenář se vrátil do své Jihlavy, kde vytvořil vyrovnanou trojici brankářů s kamarádem Jakubem Škarkem a Larsem Voldenem. I kvůli velké konkurenci však větší část sezóny odehrál za druholigové Litoměřice.

Josef Kořenář je také mládežnickým reprezentantem a prošel v podstatě všemi výběry. Naposledy byl součástí úspěšné dvacítky, která zanechala dobrý dojem na MS do 20 let v Buffalu. Zde Kořenář plnil roli jedničky a záda mu kryl Jakub Škarek. Ačkoliv nebyly Kořenářovy statistiky nikterak zázračné, důvěru trenéra Pešána nezklamal.

Kořenářův sen je zachytat si NHL. První krok má za sebou – podepsanou smlouvu. Nyní však musí makat ještě víc a o svou šanci se poprat. Nakročeno má určitě dobře.