Kolář Jan

Kolář Jan

Bruslení
71

Střela
73

Ruce
70

Hra tělem
75

Obrana
74

Přezdívka
Količ

Výška
190

Váha
92

Narozen
22.11.1986

Tým
Amur Chabarovsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kolář Jan

Jan Kolář je zkušený český obránce, který pravidelně reprezentuje Českou republiku na velkých akcích. Jeho jméno má většina z nás spojeno především s Pardubicemi, v posledních několika letech však hraje v KHL.

Jan Kolář je rodákem z Pardubic, kde také začínal s hokejem. Český bek prošel všemi mládežnickými výběry a ještě jako teenager nakouknul do prvního týmu. Jak už to tak bývá, ani Kolář, jako mladý talentovaný hráč, neměl zpočátku dostatek prostoru na ledě, a tak často hostoval v jiných týmech. Kolář si vyzkoušel například angažmá v Chrudimi, Havlíčkově Brodě nebo Jindřichově Hradci.

Naplno se Kolář do sestavy prosadil v ročníku 2007-2008. To pro Pardubice nebyla zrovna snová sezóna, avšak i s Kolářovým přispěním se povedlo tradičnímu českému týmu setrvat v nejvyšší české lize. Kolář nadále pokračoval v kvalitních výkonech, což mu v ročníku 2009-10 vyneslo nominaci do české reprezentace.

Kolář mezitím Pardubicím pomohl ke dvěma titulům v letech 2010 a 2012 a stal se elitním bekem v rámci české extraligy. Pardubicím začalo být jasné, že bude tohoto beka velice složité udržet, a také se to vyplnilo. Svou nabídku zaslal Donbass Doněck, hrající KHL a Kolář se poprvé vydal do zahraničí. V rámci Kontinentální ligy Kolář měnil angažmá ještě dvakrát. Nejdříve si na rok odskočil do Vladivostoku a poté se usadil v Chabarovsku, kde působí dodnes a dokonce plní roli asistenta kapitána.

Defenzivních schopností Jana Koláře si cení nejeden reprezentační kouč, a tak pravidelně reprezentuje svou zemi. V národním dresu má odehráno přes 70 utkání a patří k nejzkušenějším hráčům. Proto nikdo neprotestoval, když na posledních Olympijských hrách na prsou nosil „áčko“. Kromě posledních OH v Koreji se Kolář účastnil ještě třech MS v České republice, Bělorusku a Rusku. Na cenný kov však stále čeká.