Kodýtek Petr

Kodýtek Petr

Bruslení
75

Střela
73

Ruce
69

Hra tělem
64

Obrana
64

Přezdívka
Kody

Výška
167

Váha
68

Narozen
17.8.1998

Tým
J. Plzeň

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kodýtek Petr

Petr Kodýtek je talentovaný český útočník, který působí v dresu Plzně. Jeho statistiky v juniorských soutěžích byly obdivuhodné, a tak není divu, že je pravidelným mládežnickým reprezentantem.

Petr Kodýtek je rodákem ze Sušice a s hokejem začínal v nedaleké Plzni, která měla mládež vždy na velice dobré úrovni. A Plzeň hned zpočátku věděla, jak velký talent se v její juniorce skrývá. Kodýtek si v šestnáctce, osmnáctce i dvacítce držel výborný průměr více než jeden kanadský bod na zápas a nebylo tak divu, že se poměrně brzy dočkal pozvánky do seniorského týmu. To bylo Kodýtkovi teprve 17 let. Jak již to tak bývá, takhle mladý hráč nemívá v prvním týmu dostatek herního času, který je pak doháněn střídavými starty v nižších ligách. Stejný případ potkal i Kodýtka a vystřídal tak dresy Klatov a Litoměřič.

Jeho výkony samozřejmě neunikli ani reprezentačním trenérům. Svou zemi reprezentoval Kodýtek ve všech věkových kategoriích a už jen čeká na pozvánku do seniorského týmu. Kodýtek je součástí současné velice talentované české dvacítky. I on byl na letošním MS do 20 let, které se odehrávalo v Buffalu a podílel se na úspěchu našich mladíků. Kromě toho se například také účastnil v roce 2015 Memoriálu Ivana Hlinky, což je prestižní mládežnický turnaj.

Pokud se podíváte na Petra Kodýtka, na první pohled vás asi nenapadne, že se jedná o ligového hokejistu. Měří necelých 170 cm, což mu působí třeba v soubojích u mantinelu značnou nevýhodu. Přednosti hráče, jehož vzor je Patrick Kane z Chicaga Blackhawks jsou však jiné. A i díky nim dostává v týmu plzeňských Indiánů čím dál více prostoru.