Kaut Martin

Kaut Martin

Bruslení
75

Střela
75

Ruce
73

Hra tělem
70

Obrana
74

Přezdívka
Kauly

Výška
186

Váha
80

Narozen
2.10.1999

Tým
HC Dynamo Pardubice

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Kaut Martin

Když se řekne největší český talent, lidem začnou vyskakovat jména jako Nečas, Zadina, Chytil nebo Hájek. Tak trochu nenápadně v pozadí za nimi však číhá jiné jméno, a to Martin Kaut. Tento osmnáctiletý útočník letos patřil k nejlepším hráčům Pardubic a chystá se po sezóně na vstupní draft NHL.

Martin Kaut se narodil v Brně a s hokejem začínal ve Žďáru nad Sázavou. Už v útlém věku ukazoval své ofenzivní nadání a nebylo tak divu, že se stěhoval do věhlasnějšího celku. V Pardubicích ve svých výkonech nepolevoval, a tak brzy začal reprezentovat Českou republiku v mládežnických kategoriích.

Za první tým Pardubic debutoval již v roce 2016 a v mužstvu se poměrně rychle zabydlel. V letošní sezóně za Pardubice nastupoval pravidelně a dokonce se v březnu tohoto roku blýsknul hattrickem v zápasu proti Třinci. Tato sezóna byla pro Kauta celkově dost povedená. Nejdřív se účastnil MS do 20 let v Buffalu, kde po boku svých vrstevníků v čele s Nečasem a Zadinou vybojoval čtvrtá místa. Kaut patřil k tahounům týmu, když v 7 zápasech zaznamenal stejný počet kanadských bodů. Pomyslnou třešničkou tohoto povedeného ročníku se stala pozvánka do seniorské reprezentace. Kaut se připravuje s týmem v kempu na MS. A ačkoliv je do nominace stále ještě daleko, určitě je to pro tak mladého hráče velká motivace.

O Kautově talentu v zámoří velice dobře vědí. Letos se chystá na vstupní draft NHL a zdá se, že by mohl být umístěn poměrně vysoko. Odhady různých agentur se liší a ty nejoptimističtější odhady hovoří o umístění v první dvacítce. Ať už Kaut dopadne na draftu jakkoliv, české reprezentaci vyrůstá další velice zajímavý hráč.

Martin má staršího bratra Tomáše, který je také profesionálním hokejistou. V současné době hraje za Kladno, ale působil mimo jiné také v Pardubicích, Šumperku nebo Chrudimi.