Jordán Michal

Jordán Michal

Bruslení
72

Střela
72

Ruce
70

Hra tělem
75

Obrana
74

Přezdívka
Jordy

Výška
185

Váha
80

Narozen
17.7.1990

Tým
Amur Chabarovsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Jordán Michal

Michal Jordán je český hokejový obránce, který sice momentálně působí v ruské KHL, ale většinu své dosavadní kariéry strávil v zámoří. V posledních letech je pravidelným účastníkem velkých reprezentačních turnajů.

Michal Jordán se narodil ve Zlíně, kde také začal hrát hokej. Již od svých 15 let patřil mezi velice talentované hráče a reprezentoval svou zem ve všech mládežnických kategoriích. Jako mnoho mladých Čechů se i Jordán rozhodl vydat do NHL zámořskou cestou a ještě než završil plnoletost, vstoupil do týmu Windsor Spitfires. Tam však odehrál jen 22 utkání a byl vytrejdován do jiného OHL týmu – Plymouth Whalers. Zajímavostí je, že opačným směrem mířil jiný Čech, Michael Neuvirth. V OHL Jordán předváděl poměrně dobré výkony a na konci sezóny jej čekal vstupní draft NHL. Ve čtvrtém kole si na urostlého zadáka ukázala Carolina Hurricans.

Cesta do NHL však byla pro Jordána velice trnitá a musel se vypořádat s vlnou odmítnutí. Další dvě sezóny pokračoval v Plymouth Whalers a poté se přesunul do farmářského týmu Caroliny Charlotte Checkers. Před každou sezónou byl součástí přípravného kempu, ale pozvánka do prvního týmu ne a ne přicházet. To se změnilo až v roce 2013, kdy Jordán debutoval v nejslavnější lize světa. V této sezóně odehrál jen pět utkání a opět se stěhoval do AHL. V týmu Charlotte předváděl dobré výkony a dokonce byl i kapitánem, ale s trenérem Caroliny si podle svých slov nesedli.

Jordán celkem v NHL odehrál 79 utkání, ale nikdy si nezískal trvalé místo v týmu. Proto mu na konci sezóny 2015-16 došla trpělivost a odešel zpět do Evropy. Jeho služby získal tým AK Bars Kazaň. Zde vydržel rok a přestoupil do Amur Chabarovsk, kde působí dodnes.

Konec v zámoří přinesl Jordánovi jednu výhodu – mohl se pravidelně účastnit reprezentačních akcí. A díky tomu už také stihl tři Mistrovství světa, Světový pohár i Olympijské hry.

Michal Jordán má ženu a dvě děti. Jeho syn Michal je také hokejistou a zajímavostí je, že do rodiny přibyl, když bylo Michalu Jordánovi teprve 18 let.