Hrdinka František

Hrdinka František

Bruslení
64

Střela
61

Ruce
63

Hra tělem
68

Obrana
66

Přezdívka

Výška
183

Váha
91

Narozen
2.3.1998

Tým
J. Mladá Boleslav

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Hrdinka František

František Hrdinka je český hokejový obránce, který patří k nastupující generaci mladých a velice talentovaných beků. Svým vrstevníků se přesto vymyká. Jako mladý se nesnažil prosadit v České republice a ani jej netáhlo angažmá v zámoří. Zamířil totiž do Švédska.

František Hrdinka se narodil v Praze a s hokejem začínal v Letňanech. Ačkoliv nehrál za jeden z věhlasnějších pražských klubů, patřil k pravidelným mládežnickým reprezentantům. Jeho hokejová cesta byla velice netradiční. Poprvé se sám do zahraničí vydal již v 15 letech, když začal působit v akademii Salzburgu. Hrdinka se poté zúčastnil jednoho juniorského turnaje, kde byl zvolen nejlepším obráncem a zaujal tak věhlasnější kluby. Na radu Jakuba Vrány, který se vydal podobnou cestou, se nakonec rozhodl pro Švédsko a začal působit v týmu Frölunda.

Pro takhle mladého kluka to bylo poměrně složité rozhodnutí. Ve Švédsku byl bez rodiny, bydlel v bytě sám a musel se o sebe postarat. To se Hrdinkovi povedlo velice dobře a hokej se učil na jednom z nejvyhlášenějších  hokejových míst v Evropě.

Ve Frölundě strávil Hrdinka celkem dvě sezóny, než se přesunul do Linköpingu. Zde však nezůstal moc dlouho a rozhodl se pro návrat do rodné vlasti. Smlouvu tomuto talentovanému bekovi totiž nabídla Mladá Boleslav. Kariéra Františka Hrdinky nadále vzkvétá. I nadále patří do mládežnického  reprezentačního výběru do 20 let. Byl také účastníkem na MS do 20 let v Buffalu, kde však byl spíše na pomezí sestavy a odehrál celkem jen 4 zápasy.

František Hrdinka sice neprošel vstupním draftem NHL, sám říká, že ho zámořská soutěž však láká. Pokud bude pokračovat ve vyrovnaných výkonech, určitě o nejslavnější lize světa může uvažovat.