Horák Roman

Horák Roman

Bruslení
73

Střela
72

Ruce
75

Hra tělem
75

Obrana
65

Přezdívka

Výška
180

Váha
74

Narozen
21.5.1991

Tým
Viťaz Podolsk

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Horák Roman

Roman Horák je český hokejový útočník se zkušenostmi z NHL. Svou zámořskou kariéru však přerušil vydal se zkusit štěstí do KHL, kde momentálně působí v Podolsku.

Roman Horák se narodil v Českých Budějovicích, kde také začínal s hokejem. Již poměrně brzy se začaly prosazovat jeho geny – Horákův otec Roman byl totiž také vynikajícím hokejistou, který dokonce v třikrát reprezentoval Českou republiku na Mistrovství světa, přičemž jednou si přivezl bronzovou medaili. Když k tomu připočítáme Michala Horáka, který je Romanovým strýcem a zahrál si extraligu za České Budějovice a Karlovy Vary, musí nám být jasné, že hokej je v rodině Horákových sportem číslo jedna.

Roman svého otce nezapřel a byl součástí všech mládežnických reprezentačních výběrů. Proto také nebylo divu, že když dovršil 18. rok, byl o něj zájem v NHL. V roce 2009 si jej v 5.kole draftu vybral New York Rangers. V týmu Jezdců však působit nezačal a byl na rozhrání odeslán do juniorské WHL, kde válel za Chilliwack Bruins. V dresu Rangers se Horák nikdy neobjevil a byl vytrejdován do Calgary Flames.

Ve slavném kanadském týmu se Horák prosadil o poznání lépe. V nejslavnější lize světa si připsal přes 80 startů, ale často pendloval mezi prvním týmem a farmou. V Calgary vydržel až do roku 2014, kdy byl vyměněn do Edmontonu Oilers. Součástí tehdejšího tradu byl i Ladislav Šmíd. V Edmonotu si Horák stihl připsat jen dva zápasy a byl opět odeslán na farmu. Tehdy českému útočníkovi došla trpělivost a rozhodl se pro návrat do Evropy. O jeho služby projevil zájem Viťaz Podolsk, kde Horák hraje dodnes.

Od svého návratu je Horák pravidelným českým reprezentantem. Kromě Euro Hockey Tour by v loňském roce také součástí týmu, který jen na MS a letos se dokonce probojoval do olympijského výběru. Na OH Horák nezanechal vůbec špatný dojem a v 6 zápasech zaznamenal 4 asistence.

V Evropě se Horákovi daří, ale svou zámořskou kariéru stále nepovažuje za uzavřenou a věří, že dobrými výkony v KHL zabojuje o další šanci v nejlepší lize světa lépe, než na farmě.