Hájek Libor

Hájek Libor

Bruslení
73

Střela
69

Ruce
70

Hra tělem
72

Obrana
73

Přezdívka
Hajas

Výška
187

Váha
93

Narozen
4.2.1998

Tým
Regina Pats

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Hájek Libor

Libor Hájek je jedním z nejtalentovanějších českých obránců. Když si jej v roce 2016 vybral v draftu Steve Yzerman do své Tampy Bay, byla mu prorokována velká budoucnost. Yzerman však nebyl jediným, kdo věděl o Hájkově talentu, a tak se mladý bek stal nejméně známou, přesto velice důležitou součástí trejdu, který letos proběhl mezi Tampou Bay a New Yorkem Rangers.
Libor Hájek se narodil ve Smrčku a s hokejem začínal v Kometě Brno. V Kometě Hájek prošel všemi mládežnickými výběry a díky svému obrovskému talentu byl poměrně brzy pozván i do seniorského týmu. To se psal rok 2014 a Hájkovi bylo teprve 16 let. Do konce sezóny mladý bek v áčku odehrál 17 zápasů a dokonce jej brněnský trenér nechal odehrát několik zápasů v play off.
Sezóna 2014-15 byla na dlouhou dobu Hájkovou poslední v české lize. V CHL import draftu 2015 si jej totiž jako druhého v pořadí vybral tým Saskatoon Blades. Hájek se rozhodl příležitost využít a stěhoval se do Severní Ameriky. V týmu Saskatoonu Hájek předváděl kvalitní výkony a nikdo nepochyboval o tom, že během vstupního draftu NHL bude žádaným zbožím. A bylo to pravda – již v druhém kole a celkově jako 37. v pořadí na něj ukázal legendární útočník a generálním manažer Tampa Bay Lightning Steve Yzerman.
Tampa Bay si od Hájka hodně slibovala, šanci v prvním týmu však nedostal, a tak pokračoval ve WHL v dresu Saskatoonu. Zde se v průběhu další sezóny dokonce stal asistentem kapitána. Tampa Bay patří mezi nejsilnější kluby v NHL a probojovat se tam do prvního týmu je pro mladší hráče složité. To se Hájkovi nepovedlo ani před touto sezónou a tak načal třetí ročník v týmu Saskatoonu. To se však změnilo v den uzávěrky letošních přestupů. New York Rangers započal vekou přestavbu a snažil se vytrejdovat své největší hvězdy. Mezi nimi i kapitána týmu Ryana McDonagha, kterého si vyhlédla právě Tampa Bay. Ke zmíněnému obchodu doopravdy došlo, ale Tampa Bay musela zaplatit velkou daň. Kromě J. T. Millera a Vladimira Namestnikova musela totiž do New Yorku poslat i Libora Hájka, který sice v záplavě těchto jmen vypadá jako nejméně známý hokejista, ale pro Rangers byl neodmyslitelnou součástí tohoto trejdu.
Hájek ani v Rangers nezačal v prvním týmu, ale změnil dres v rámci WHL, když začal nastupovat za Regina Pats. Hájek do New Yorku přichází v pravý čas. Tradiční tým čeká velká přestavba a bude sázet na mladé hráče. Navíc má v Rangers kamaráda Filipa Chytila, což se určitě bude oběma velice hodit.
Libor Hájek je pravidelným českým reprezentantem na všech mládežnických úrovních. Naposledy byl účastníkem úspěšného MS do 20 let, které se odehrálo v Buffalu. Hájek se společně s Calem Makarem, kterého loni ze 4. místa draftovalo Colorado Avalanche, stal s osmi body nejproduktivnějším obráncem turnaje a měl na konečném čtvrtém místě českého výběru velký podíl.