Gulaš Milan

Gulaš Milan

Bruslení
77

Střela
76

Ruce
80

Hra tělem
71

Obrana
71

Přezdívka
Guli

Výška
178

Váha
88

Narozen
30.12.1985

Tým
HC Škoda Plzeň

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Gulaš Milan

Milan Gulaš je zkušený český útočník, který v současné chvíli válí v extraligové Plzni. Spolu s Tomášem Mertlem vytvořili nejúdernější duo v této sezóně nejvyšší hokejové ligy.

Milan Gulaš je produktem českobudějovické hokejové školy, kde mimojiné začínal právě se svým osudovým parťákem Tomášem Mertlem. Oba dva si v extralize odbyli debut v sezóně 2003-2004, ještě když jim bylo 18 let.

Gulaš se poté rozhodl pro trochu netradiční cestu a odcestoval do Ameriky, kde doufal, že si jej všimne některý z NHL skautů. Gulaš v té době působil v nižší juniorské lize USHL za tým Indiana Ice. Ačkoliv měl český útočník velice slušné statistiky, po třiceti zápasech se sbalil a vrátil do Českých Budějovic.

V mateřském klubu Gulaš potkal současného reprezentačního trenéra Josefa Jandače, kterého označuje jako velice důležitou osobu ve své kariéře. Gulaš sám o sobě říká, že byl v mládí namistrovaný frajírek. Trenér Jandač jej držel zkrátka, díky čemuž se jako osobnost změnil a posunul k lepším výkonům.

S několika krátkými zastávkami na různých hostováních zůstal Gulaš v Českých Budějovicích až do roku 2012. Mezitím se pomalu vypracoval mezi uznávané české útočníky a připsal si několik reprezentačních stratů, především v rámci Euro Hockey Tour.

Rok 2012 byl pro českého útočníka zlomový. Přestoupil do Plzně a začal nastupovat v jedné lajně s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem. Tento krok sám hráč označuje jako klíčový ve své kariéře. Po bok dvou velezkušených hráčů bodově explodoval a řekl si o lepší angažmá. Plzeň nakonec v této sezóně získala titul, pod kterým je právě Gulaš podepsaný, i když playoff už na západě Čech neabsolvoval.

Jeho další kroky totiž vedly do Ruska, kde podepsal smlouvu s Magnitogorskem. V KHL však velkou díru do světa neudělal a v dalším ročníku se stěhoval do švédské ligy, kde jej angažoval tým Färjestad. Švédská liga českému útočníkovi seděla o poznání lépe. Strávil tam celkově tři sezóny a patřil mezi tahouny týmu. Letos se však Gulaš rozhodl pro návrat do české extraligy a zamířil opět do osudové Plzně.

Zde se znovu setkal s kamarádem Tomášem Mertlem a vytvořili velice úderné duo, když se v kanadském bodování celé ligy umístili na prvních dvou místech.

Ačkoliv má Gulaš v reprezentaci odehráno přes 40 zápasů, velké turnaje se mu zatím vyhýbají. Letos už to vypadalo nadějně a byl nominovaný na Olympijské hry. Těsně před turnajem se však poranil a musel letět domů. Gulaš byl velice zklamaný, ale v rozhovoru nakonec uznal, že je to jen hokej a nejde o život. Pokud mu vydrží forma, kterou měl na začátku této sezóny, nemusí se bát, že se jednalo o poslední pozvánku. A už nadcházející Mistrovství světa jej velice pravděpodobně nemine.