Galvas Jakub

Galvas Jakub

Bruslení
72

Střela
69

Ruce
70

Hra tělem
69

Obrana
70

Přezdívka
Galvi

Výška
181

Váha
75

Narozen
15.6.1999

Tým
HC Olomouc

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Galvas Jakub

Jakub Galvas patří do nové české generace mladých a velice talentovaných obránců. Společně s beky jako jsou Hájek, Budík, Hrdinka nebo Kvasnička by se měli stát budoucími pilíři českého národního výběru. Hokej má v krvi. Profesionálně jej hrají i otec, bratr a strýc.

Galvas se narodil v Ostravě a v místních Vítkovicích začínal s hokejem. Již v dorosteneckém věku se však dostal do týmu Olomouce, kde působí dodnes a kde také poprvé okusil českou extraligu. V nejvyšší české lize debutoval již v šestnácti letech a od té doby patří mezi stabilní členy kádru.

I tyto zkušenosti z dospělého hokeje pravidelně využívá v mládežnických reprezentacích. Kromě tří mládežnických MS se také v roce 2016 účastnil Memoriálu Ivana Hlinky, který se spoluhráči, jako například Filip Zadina, Martin Nečas nebo Jakub Škarek, vyhrál.

Galvasových výkonů si všimli i skauti v NHL a během vstupního draftu 2017 si jej v 5. kole vybral tým Chicago Blackhawks. Obě strany se však dohodly že bude lepší i nadále zůstat v Evropě a získávat zkušenosti v dospělém hokeji.

Svou reprezentační kariéru na konci této sezóny Galvas posunul o stupínek výš. Trenér Jandač jej pozval do přípravného kempu před MS a Galvas si odbyl svůj premiérový reprezentační start. Bylo to proti Švýcarsku a tento zápas dopadl skvěle – mladý český bek si totiž rovnou připsal i první reprezentační branku.

Galvasův otec Lukáš je také profesionálním hokejistou a během letošního ročníku došlo k malé kuriozitě. Galvas starší totiž přestoupil z Třince do Olomouce a se svým synem vytvořil obranný pár, což se v historii české extraligy ještě nestalo. Extraligu si vyzkoušel také Jakubův strýc David Galvas, který působil například v Opavě. A aby toho nebylo málo, nejmladší z rodiny, Jakubův bratr Tomáš, je také hokejistou a v současné době působí v dorosteneckém týmu Olomouce.

Jakubovým snem je zahrát si NHL. První krok v podobě draftu má za sebou. Letos má šanci se podívat na seniorské MS, což by jeho kariéře mohlo výrazně pomoci. A pokud jeho kariéra půjde tak dobře jako do teď, nikde není psáno, že se hráčem Chicaga nestane.