Doudera Milan

Doudera Milan

Bruslení
69

Střela
68

Ruce
65

Hra tělem
70

Obrana
72

Přezdívka

Výška
181

Váha
92

Narozen
1.1.1993

Tým
HC Oceláři Třinec

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Doudera Milan

Milan Doudera je český obránce, který v současné době působí v týmu Oceláři Třinec. Jeho kariéra sice byla lehce zabržděná zraněním ramene, ale nyní je fit a říká si o své místo v národním týmu velice nahlas.

Doudera s hokejem začínal asi v nejslavnější líhni českého hokeje, na Kladně. Jako mnoho jeho vrstevníků se vydal již ve velice mladém věku zkusit štěstí za moře. V juniorské OHL působil v celku Niagara IceDogs. Sen o NHL Douderovi zhatilo vážné zranění ramene. I to byl jeden z důvodů, proč se talentovaný bek vrátil do svého Kladna.

V českém týmu Doudera začal zářit. Velice mu pomohla přítomnost Tomáše Kaberleho, který se v té době vrátil do kladenského týmu, aby mu pomohl v extralize. Netrvalo to dlouho a Doudera byl povolán do reprezentačního áčka. Douderovi bylo teprve 20 let.

Tento ročník byl pro Douderu zlomový. Nejenže začal pravidelně objíždět reprezentační akce, ale také si řekl o lukrativnější angažmá v Třinci, kde také patří mezi klíčové obránce. Doudera byl v roce 2016 dokonce součástí týmu, který na mistrovství světa obsadil 5. místo.

Milan Doudera má mladšího bratra Lukáše, který také patří mezi velice talentované hráče. I on začínal s hokejem na Kladně a stejně jako jeho bratr se poté přesunul do Třince. Letos se jejich cesty rozešly a Lukáš začal oblékat dres Litvínova. I Doudera mladší se pravidelně objevuje v mládežnických reprezentačních výběrech a v „devatenáctce“ dokonce plnil roli asistenta kapitána.

Ačkoliv se Milanu Douderovi v reprezentaci a Třinci velice daří, dá se očekávat další posun v kariéře. Tento velice talentovaný bek určitě vyhlíží angažmá v zahraničí a určitě ještě neuzavřel kapitolu týkající se NHL. Pomoct by mu mohl světový šampionát, pokud bude nominován.