Chytil Filip

Chytil Filip

Bruslení
75

Střela
72

Ruce
77

Hra tělem
68

Obrana
68

Přezdívka

Výška
184

Váha
85

Narozen
5.9.1999

Tým
Hartford Wolf Pack

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Chytil Filip

Filip Chytil je mladý český útočník, který v současné době bojuje o své místo v první týmu New York Rangers. V loňském roce jej Jezdci draftovali již v prvním kole a slibují si od něj velké věci.

Filip Chytil se narodil v Kroměříži a s hokejem začínal v nedalekém Zlíně. Již od útlého věku patřil mezi největší talenty zlínského hokeje. Jeho statistiky v mládežnických výběrech byly skvělé, a tak nebylo divu, že patřil i do juniorských reprezentačních výběrů.

Zlín věděl, že v jeho juniorce má klenot, a tak povolal v sezóně 2016-17 Chytila do prvního týmu, kde strávil celou sezónu. Chytil v této sezóně zanechal dobrý dojem a když se blížil vstupní draft NHL, patřil mezi nejzajímavější Evropany, kteří toho roku byli k dispozici. Jako 21. v pořadí si jej vybral New York Rangers. Zajímavé také bylo, že ve stejném roce byl v první kole draftu vybrán i jeho dobrý kamarád a další Čech Martin Nečas.

Chytil se zúčastnil přípravného kempu před novým ročníkem, kde zanechal poměrně dobrý dojem. Přesto však místo v prvním týmu nevybojoval. Chytil měl v té době dvě možnosti – buď se vrátit do Zlína a popasovat se s českou extraligou a nebo jít na farmu Rangers do Hartfordu Wolf Pack a zvykat si na zámořský styl hokeje v AHL. Na rozdíl od Martina Nečase, který se vrátil na rok do Komety Brno, se Chytil rozhodl pro tu druhou variantu, což podle jeho slov vedení klubu ocenilo.

V Hartfordu Chytil patřil mezi nejlepší hráče, a proto jej Rangers povolali do prvního týmu. Během této sezóny tak český talentovaný útočník v nejprestižnější lize světa stihl odehrát 9 utkání, ve kterých zaznamenal 3 kanadské body.

Chytil se ocitnul v New York Rangers ve velice vhodnou dobu. Tým se trápí a rozhodl se pro masivní přestavbu, když během sezóny vytrejdoval své největší hvězdy Ricka Nashe nebo Ryana McDonagha. Tým se po sedmi letech neobjevil v play off a do budoucna bude hodně sázet na mladé hráče. A tím nejtalentovanějším by měl být právě Filip Chytil.

Povedenou sezónu by navíc Chytil mohl vyšperkovat nominací MS. Čím dál častěji se totiž mluví o tom, že trenéři reprezentace by měli dávat více šancí mladým klukům a zrovna Chytil s Nečasem jsou asi nejčastěji skloňovaná jména.