Budík Vojtěch

Budík Vojtěch

Bruslení
69

Střela
67

Ruce
62

Hra tělem
67

Obrana
67

Přezdívka

Výška
185

Váha
92

Narozen
29.1.1998

Tým
Prince Albert Raiders

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Budík Vojtěch

Vojtěch Budík je mladý český obránce, který se stejně jako mnoho jeho vrstevníků snaží probojovat do NHL. První krok má za sebou – byl draftovaný Buffalem Sabres. Na příležitost v nejprestižnější lize světa však zatím čeká.

Vojtěch Budík se narodil v Holicích, s hokejem však začínal v Pardubicích. V městě perníku prošel všemi mládežnickými týmy, ale dříve než dostal pozvánku do „áčka“, rozhodl se vyzkoušet štěstí za mořem. V roce 2015 se vydal do kanadské WHL, kde začal působit v týmu Prince Albert Raiders. V tomto juniorském týmu se se brzy prosadil a zařadil mezi klíčové hráče.

Těsně před odchodem do zámoří se spekulovalo o tom, že bude patřit mezi velice zajímavé postavy vstupního draftu v roce 2016. Sám dokonce tvrdil, že jeho cílem je být vybrán v prvním kole. To se sice nestalo a vybrán byl až v kole pátém, ale trenéři o schopnostech tohoto beka vědí velice dobře.

Budík patří mezi pravidelné mládežnické reprezentanty a naposledy se představil na poměrně úspěšném MS do 20 let, které se konalo právě v jeho domovském Buffalu. V 7 zápasech Budík zaznamenal 5 asistencí a byl jedním z tahounů týmu.

Ofenzivní obránci měli vždy své místo v reprezentačních výběrech České republiky. Od dob Marka Židlického a Tomáše Kaberle se však podobný bek neobjevil. Vojtěch Budík by měl být jejich nástupcem. Když se ho v jednom rozhovoru zeptali, ke komu by přirovnal své hokejové dovednosti, uvedl jako svůj největší vzor hvězdu Ottawy Senators Erika Karlssona. A Karlssonův klon by se hodil nejen českému výběru, ale určitě by jím nepohrdli v Buffalu Sabres.