Bartošák Patrik

Bartošák Patrik

Bruslení
73

Střela
72

Ruce
75

Hra tělem
75

Obrana
72

Přezdívka
Bartes

Výška
185

Váha
88

Narozen
29.3.1993

Tým
HC Vítkovice Ridera

Statistiky tvořeny k 28.2.2018

Bartošák Patrik

Patrik Bartošák je nadějný český gólman, který se po zkušenostech se severoamerickým hokejem vrátil do české ligy. Jednalo se o návrat vskutku triumfální, protože mu vynesl nominaci na olympijské hry.

Bartošák se narodil v Kopřivnici, kde také začínal s hokejem. Pokud je vám název klubu podezřele nápadný, není se čemu divit. Jeho barvy v průběhu let oblékali hráči jako Tomáš Fleischmann, Martin Adamský, Václav Varaďa nebo Radek Bonk. A poslední jmenovaný má s mladým českým brankářem společného mnohem víc, než stejný mládežnický klub. Radek Bonk je totiž Bartošákovým strýcem. Aby toho nebylo málo, Patrik má ještě bratra Reného, který také hraje hokej, takže v této rodině se určitě jedná o sport číslo jedna.

Patrik Bartošák si vybral cestu, která je v posledních letech u mladých hráčů populární – vydal se do zámoří, kde se snažil prosadit v juniorské WHL. Jeho služby získal klub Red Deer Rebels a určtiě neprohloupil. Stal se klíčovým hráčem svého mužstva a v sezóně 2012-2013 získal Del Wilson Trophy, která je udělovaná pro nejlepšího brankáře soutěže. Za zmínku určitě stojí, že v minulosti tuto trofej získaly takové hvězdy, jako třeba Mike Vernon, Grant Fuhr, Cam Ward nebo Carey Price. Během této sezóny Bartošák také reprezentoval Českou republiku na MS do 20 let, kde tým, v čele s hráči jako Tomáš Hertl, Radek Faksa, Martin Frk nebo Tomáš Hyka, obsadil 5. místo. Třešničkou na dortu velice vydařené sezóny byl vstupní draft NHL. Bartošáka si v 5. kole vybral tým Los Angeles Kings.

V NHL si Bartošák však nezachytal a byl odejit na farmu do týmu Manchester Monarchs. Tam pokračoval dál v dobrých výkonech a pomohl svému týmu ke slavnému Calder Cupu. V roce 2016 se však i kvůli osobním problémům vrátil do české ligy, kde si v dresu Vítkovic odbyl svůj premiérový start. I ve Vítkovicích se Bartošák stal tahounem svého týmu a povolání do A-týmu české reprezentace na sebe nenechalo dlouho čekat. Stal se dokonce třetím gólmanem olympijského výběru, který cestoval do Koreji.

Bartošák, mezi jehož velké záliby patří četba o UFO, je v ČR spokojený, ale svou americkou epizodu neuzavřel. Kings mají spolehlivou brankářskou jedničku v Jonathanu Quickovi, ale nikde není psáno, že městě andělů bude chytat věčně. A Patrik Bartošák je na svou šanci připraven.