Zohorna Tomáš

Zohorna Tomáš

Skating
74

Shooting
76

Puck handeling
71

Checking
72

Defense
70

Nickname
Zohy

Height
185

Weight
95

Born
3.1.1988

Team
Amur Khabarovsk

Statistics dated from

Zohorna Tomáš

Tomáš Zohorna je český hokejový útočník, který v současné chvíli válí v ruské KHL. V lednu oslavil kulaté třicátiny a nemohl dostat lepší dárek – trenér Jandač jej totiž povolal do národního týmu na Olympijské hry v Jižní Koreji.

Tomáš Zohorna začínal s hokejem v Chotěboři, kde však dlouho nevydržel a stěhoval se do silnějších Pardubic, kde odstartoval velice slibnou kariéru. V mládežnických výběrech Dynama měl Zohorna parádní statistiky, a tak nebylo zvláštní, že se vydal hledat štěstí do světa. V 17 letech sbalil hokejku a brusle a vydal se do Kanady, kde dvě sezóny působil v juniorské QMJHL v týmu Drummondville Voltigeurs. Zohornovy statistiky nebyly vůbec špatné a za dvě sezóny si připsal více než 100 kanadských bodů, na NHL to přesto nestačilo a havlíčkobrodský rodák se stěhoval zpět do ČR.

Zkušenosti z Kanady Zohorna zúročil dobře a ihned se připojil k prvnímu týmu Pardubic. Následujích ročnícich se ze Zohorny stal klíčový hráč pardubického týmu a i díky tomu se dočkal v roce 2013 první pozvánky do národního týmu. Od té doby je pravidelným účastníkem nejen Euro Hockey Tour, ale od roku 2016 také všech velkých turnajů.

Tomáš Zohorna poslední 3 ročníky působí v ruském Chabarovsku, kde patří mezi klíčové hráče.

Zohorna pochází z hokejové rodiny. Jeho mladší bratři Hynek a Radim jsou také profesionální hokejisté a oba v současné chvíli působí v Kometě Brno. Zejména nejmladší z bratří Radim dělá svému jménu čest a reprezentoval Českou republiku ve všech mládežnických výběrech. Během loňského roku se poměrně nahlas spekulovalo o tom, že Kometa má zájem i o nejzkušenějšího ze Zohornů, nicméně k výprodeji Chabarovsku, o kterém se chvíli mluvilo, nakonec nedošlo a Tomáš dál působí v KHL.