Vitásek Ondřej

Vitásek Ondřej

Skating
71

Shooting
71

Puck handeling
70

Checking
76

Defense
75

Nickname
Vitas

Height
193

Weight
103

Born
4.9.1990

Team
Yugra Kh. Mansijsk

Statistics dated from

Vitásek Ondřej

Ondřej Vitásek je kvalitní český obránce, který se do povědomí českého publika dostal zejména v dresu Bílých Tygrů Liberec, se kterými získal mistrovský titul.

Ondřej Vitásek je rodákem z Prostějova a s hokejem začínal v Přerově. Mládí a juniorský věk tohoto šikovného zadáka je spjato s častým stěhováním mezi různými kluby. Kromě Přerova tak oblékal dres i Prostějova, Opavy, Šternberku a Vítkovic. Období častého stěhování skončilo v sezóně 2011-2012. Vitásek začal ročník v Benátkách nad Jizerou, kde předváděl kvalitní výkony a zaujal vedení Liberce. Započaly tři roky, kdy nadějný obránce pravidelně nastupoval za Liberec a střídavě i Benátky.

Zlomovým rokem Vitáskovy kariéry byl ročník 2013-2014. Po konci tohoto ročníku trenér reprezentace Vladimír Růžička pozval tak trochu neznámého beka do reprezentačního kempu. Vitásek si počínal velice dobře a s týmem jel i na Švédské hry, kde se mělo rozhodnout o nominaci na MS, které se chystalo v Bělorusku. Vitásek trenéra nadchnul a Vladimír Růžička jej vzal s sebou na prestižní mezinárodní akci. V Bělorusku Vitásek pomohl českému výběru ke čtvrtému místu. Od této doby se z Vitáska stal pravidelný reprezentant.

V roce 2016 pomohl Vitásek Liberci k titulu v české extralize. O rok později se málem povedla obhajoba, liberecký tým však ve finále play off podlehl silné Kometě Brno. Z Vitáska se stal elitní český bek a bylo jasné, že jej Liberec jen těžko udrží ve svých řadách. O jeho služby projevil zájem švédský tým Örebrö. Švédska anabáze českému obránci však vůbec nevyšla a klub s ním rozvázal smlouvu těsně před startem ligy. Sám hráč poté řekl, že důvodem konce smlouvy byly neshody s trenérem a to, že týmu neseděl do koncepce. Bez angažmá však Vitásek nebyl dlouho a stěhoval se na Sibiř, když podepsal smlouvu s týmem Jugra Chanty Mansijsk. Sám Vitásek odchod označil za vysvobození a dokonce v týmu potkal dalšího českého hráče, Vojtěcha Poláka.

Vitásek patří k českým reprezentantům i v letošním ročníku a dokonce byl součástí výběru trenéra Jandače, který letěl na OH do Jižní Koreji. Ondřej Vitásek na tomto turnaji odehrál dva zápasy.