Šalda Radim

Šalda Radim

Skating
73

Shooting
67

Puck handeling
72

Checking
68

Defense
68

Nickname
Šalina

Height
185

Weight
80

Born
18.2.1999

Team
Saint John Sea Dogs

Statistics dated from

Šalda Radim

Radim Šalda je talentovaný český obránce, který se do slavné NHL vydal zámořskou cestou. Poslední sezónu totiž strávil v QMJHL a je připraven na letošní draft.

Radim Šalda se narodil v Pardubicích, ale s hokejem začínal v Hronově. Během dorosteneckého věku se Šalda rozhodl přesunout do většího klubu, ale nevybral si Pardubice, což by se vzhledem k místu narození nabízelo, nýbrž Hradec Králové. V tomto týmu zažil několik mládežnických úspěchů a podíval se do juniorské reprezentace. Dříve než si stihl odbýt svůj premiérový start v prvním týmu, rozhodl se Šalda vyslyšet volání kanadského hokeje a přestoupil do týmu Saint John Sea Dog, který hraje juniorskou QMJHL. Jediné dva starty mezi dospělými si tak Šalda připsal v sezóně 2016-2017, když v baráži o druhou ligu pomáhal Litoměřicím.

První sezóna za moře Šaldovi vyšla na jedničku. V QMJHL byl zvolen do nováčkovského All Star týmu, protože patřil mezi nejlepší hráče roku. Podobné ocenění před ním získal například Zadina, Košťálek, Zbořil nebo Chlapík. Šalda je připraven na letošní vstupní draft a toto ocenění mu může v pořadí jedině pomoct.

Šalda dlouhodobě patří mezi mládežnické reprezentanty. Loni byl součástí týmu, který ovládl Memoriál Ivana Hlinky. Letos byl trenérem Pešánem nominován na MS do 20 let v Buffalo, kde pomohl ke slušnému čtvrtému místu.