Řepík Michal

Řepík Michal

Skating
77

Shooting
75

Puck handeling
75

Checking
72

Defense
75

Nickname
Řepa

Height
178

Weight
87

Born
31.12.1988

Team
HC Sparta Praha

Statistics dated from

Řepík Michal

Michal Řepík je český hokejový útočník, který v posledních letech patří mezi základní stavební kameny reprezentace. Jeho kariéra je poměrně dobře provázaní s jiným reprezentantem a jeho velkým kamarádem, Michalem Birnerem.

Michal Řepík je rodákem z Vlašimi, s hokejem však začínal v pražské Spartě. Řepík dlouhodobě patřil mezi velice talentované hráče, a tak nebylo divu, že o jeho umění věděli i v zahraničí. I proto se již v sedmnácti letech stěhoval z oceán a začal působit v dresu Vancouveru Giants ve WHL.

V Giants strávil dvě poměrně úspěšné sezóny, když přišel na řadu vstupní draft NHL. V něm na Řepíka ukázala již v druhém kole Florida Panthers.

V zámoří Řepík celkově strávil sedmi let, během kterých si v dresu Panthers připsal jen 72 zápasů v NHL, a tak se rozhodl pro návrat do Evropy, když vyslyšel volání týmu Lev Praha. Tento přesun odstartoval období v Řepíkově kariéře, kdy se často stěhoval. Kromě Lva totiž také působil v Lahden Pelicans, Zugu, Liberci, Čeljbabinsku, Spartě Praha a Slovanu Bratislava.

Díky působení v Evropě začal Řepík nakukovat do reprezentačního výběru. Ačkoliv zpočátku působil spíše nenápadně, pomalu se vypracoval v jednu z opor národního týmu, což dokázal nejen na MS, ale i na OH, na kterých letos staroval.

Ačkoliv má Řepík za sebou bohatou kariéru, stále mu není ještě ani 30 let a i do budoucna bude velice platným členem národního týmu. Michal má bratra Dominika, který také hraje hokej a v současné době působí mládežnickém výběru Hradce Králové.