Nečas Martin

Nečas Martin

Skating
76

Shooting
78

Puck handeling
78

Checking
71

Defense
70

Nickname
Neči

Height
185

Weight
81

Born
15.1.1999

Team
HC Kometa Brno

Statistics dated from

Nečas Martin

Martin Nečas patří mezi největší české ofenzivní talenty. Nebylo tak divu, že si jej zámořská Carolina Hurricans v loňském draftu vybrala již v prvním kole, jako dvanáctého hráče.

Kariéra mladého ofenzivního hráče byla doposud vskutku raketová. S hokejem začínal Nečas ve Žďáru nad Sázavou. Jeho statistiky byly impozantní, a tak nebylo divu, že po něm velice brzy sáhl věhlasnější klub. V sezóně 2014-2015 odehrál mladý forvard za Žďár 25 zápasů, ve kterých zaznamenal 71 bodů a stěhoval se do Komety Brno.

V mládežnických výběrech Komety Nečas pokračoval v nastoleném trendu a bylo více než jasné, že juniorské soutěže přerostl. Proto se nikdo nedivil, když byl povolán do prvního týmu Brna. Premiéru mezi dospělými si Nečas odbyl v září 2016 a hned nastoupil v první lajně s hvězdami týmu Martinem Eratem a Markem Kvapilem. Nečasovi bylo 17 a stal se pevnou součástí prvního týmu Komety.

Nečas byl v této době kapitánem reprezentačního výběru do 18 let a jeho talent neunikl ani zahraničním skautům. V roce 2016 v Moskvě probíhal draft KHL a Nečas přišel na řadu už jako desátý v pořadí, když po něm sáhl Traktor Čeljabinsk. Až za sebou nechal takové hráče jako Dominik Kubalík, Ondřej Kaše, Lukáš Sedlák nebo Filip Hronek. Ačkoliv se odchod Nečase do KHL v současné chvíli zdá velice nepravděpodobný, pokud by k němu v budoucnu došlo, jeho právy by disponoval právě Čeljabinsk.

Mnohem zajímavější byl pro mladého útočníka draft NHL, který probíhal o rok déle. Ačkoliv se o ročníku 2017 mluvilo jako o trochu slabším, kdy první dva draftovaní hráči (Nico Hischier a Nolan Patrick) nedosahovali kvalit svých předchůdců v čele Austonem Matthewsem nebo Connorem McDavidem, Nečas ukázal, že je pro zámořský trh velice zajímavým hráčem. Jako dvanáctého v pořadí si jej totiž vybrala Carolina Hurricans. Hráči volení v prvním kole draftu mají na svých bedrech většinou velká očekávání a bývalý skvělý útočník Ron Francis a nyní vysoký funkcionář Caroliny, který měl na svědomí Nečasův výběr, určitě dobře věděl, proč volí právě českého forvarda. To potvrdil i Vorel, agent českého hráče, který říká, že do budoucna s Nečasem v Carolině počítají do prvních dvou útoků a chtějí mu dát pořádný ice time.

Nečas si dokonce připsal i první start, a to v zápasu s Edmontonem. Po tomto zápase však přišlo rozhodnutí, že pro mladého hráče bude lepší vrátit se do Evropy, kde bude dostávat pořádnou porci času na ledě a zlepší se ve všech aspektech hry. Netrvalo to dlouho a Nečas opět oblékl dres Komety Brno.

Ačkoliv si Nečas na NHL minimálně do příští sezóny musí počkat, kariéru má zatím nalajnovanou parádně. I když je mu stále teprve devatenáct let, velice  nahlas se hovoří o jeho povolání do reprezentačního výběr na nadcházející MS. A právě Nečas se může stát jedním z budoucích tahounů české reprezentace.