Nakládal Jakub

Nakládal Jakub

Skating
73

Shooting
70

Puck handeling
70

Checking
84

Defense
75

Nickname
Nakli

Height
187

Weight
90

Born
30.12.1987

Team
Lokomotiv Jaroslavl

Statistics dated from

Nakládal Jakub

Jakub Nakládal je český obránce, bez kterého si málokterý fanoušek dokáže představit reprezentační výběr. Patří mezi nejzkušenější české hokejisty a v reprezentaci odehrál již více než 100 utkání.

Nakládal s hokejem začínal v Hradci Králové, kde však dlouho nevydržel. Již v 15 letech se přesunul do Pardubic, v jejichž dresu si poprvé vydobyl místo v reprezentačním výběru. Svůj první start v Extralize si Nakládal připsal v roce 2006 proti Plzni. I přes pár hostování ve Vrchlabí, Chrudimi nebo v Berouně se Nakládal pomalu, ale jistě usazoval v A-týmu Pardubic. Nakládalových výborných defenzivních schopností si začal všímat nejen trenér Vladimír Růžička, který jej povolal do reprezentačního výběru, ale také zahraniční skauti.

Psal se rok 2011, když se Nakládal rozhodl pro přestup do ruské Ufy. Toto období spustilo sérii různých přestupů, kdy Nakládal nevydržel v žádném týmu déle než rok. Postupně tak prošel týmy jako Spartak Moskva, Lev Praha nebo TPS Turku, než se odhodlal zkusit štěstí o stupeň výš, a to v severoamerické NHL.

V Evropě si jej vyhlédl tým Calgary Flames a stihl odehrát 27 utkání v nejprestižnější lize světa. V následující sezóně podepsal smlouvu v Carolina Hurricans, kde však měl být po třech utkáních přeřazen do farmářského týmu v AHL, což Nakládal odmítl a putoval opět do ruské KHL. Tentokrát boj o jeho služby vyhrál tým Lokomotiv Jaroslavl. V ruském celku patří mezi klíčové postavy.

Nakládal zanechal výraznou stopu i v české reprezentaci. Celkem se účastnil tří světových šampionátů, přičemž z jednoho si odvezl bronzovou medaili. Byl také součástí kádru pro Světový pohár v roce 2016 a na jihokorejské Olympiádě. Nakládal patří ke klíčovým bekům reprezentace a už se na jeho hrudi objevilo i kapitánské „céčko“.