Mozík Vojtěch

Mozík Vojtěch

Skating
76

Shooting
70

Puck handeling
70

Checking
81

Defense
72

Nickname

Height
189

Weight
91

Born
26.12.1992

Team
Vityaz Moscow Reg.

Statistics dated from

Mozík Vojtěch

Vojtěch Mozík je český obránce, který momentálně působí v ruské KHL. V posledních letech patří mezi pravidelné reprezentanty a splnil si svůj sen, když se mu povedlo startovat v severoamerické NHL.

Vojtěch Mozík je odchovancem mladoboleslavského hokeje, kde prošel všemi věkovými kategoriemi. V prvním týmu Mladé Boleslavi Mozík debutoval ještě jako teenager. Později, když Boleslav sestoupila o soutěž níž, dostal zajímavou nabídku z Plzně, na kterou kývl. Později se ukázalo, že to byl velice dobrý krok a Plzeň se pro Mozíka stala osudovou štací.

Mladý bek na západě Čech předváděl skvělé výkony, čehož si všiml nejen reprezentační trenér, ale hlavně si toho byli dobře vědomi zahraniční skauti. Plzni ve své první sezóně také pomohl k historickému titulu. V sezóně 2014-15 si Mozík připsal úctyhodných 29 bodů a patřil mezi nejlepší beky soutěže. Na konci ročníku byl Mozík po zásluze oceněn. Vyhlídli si jej totiž v New Jersey Devils, kde také podepsal smlouvu.

Jak to tak u nedraftovaný evropských hráčů bývá, cesta do prvního týmu byla velice trnitá. Ačkoliv český bek strávil většinu ročníku na farmě v Albany, do slavné NHL se přesto podíval. Odehrál zde 7 utkání a opět směřoval na farmu. Tam strávil i celý další ročník.

To už Mozíkovi začalo být jasné, že se sen o NHL pomalu rozplývá a rozhodl se pro návrat do Evropy. Sám navíc dodal, že účast na Olympijských hrách je pro něj velké lákadlo. Rozhodl se pro KHL a tým Viťaz Podolsk. S aklimatizací v týmu mu pomáhal další Čech Roman Horák. A Mozíkovi se angažmá zatím vyvedlo. I když hraje v průměrném týmu, patří mezi nejproduktivnější beky Kontinentální ligy.

Navíc se ukázalo, že návrat do Evropy byl vážně dobrý tah. Mozík se opravdu podíval na Olympijské hry, kde si připsal dokonce dvě asistence.